Sõbraliku vestluse alustamise nipid

11. mai 2017, 10:15
Huvitava võõraga vestluse alustamiseks soovitab koolitajs Mihkel Kangur rääkida midagi endast.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170511/USEFUL/170519944/AR/0/Mihkel-Kangur.jpg

Oletame, et meil tuleb täita viis minutit enne konverentsi algust kellelegi ennast tutvustades. Ruumis valitseb vaikus ja keegi midagi ei räägi. Sina istud teise inimese kõrval ja vidutad silmi.

Kuidas sellises olukorras vestlust alustada? Kas alustada kohe, et tervist, mina olen see ja see või alustada kuidagi muudmoodi, sujuvamalt? Koolitaja Mihkel Kangur andis sekretäride päeva konverentsil nõu, kuidas luua small talk’i abil ruumi sõbralik õhkkond.

Vestlus kui kingitus

Vestlus on kogenud suhtlemiskoolitaja sõnul vastastikune kingituste andmine. “Võib-olla aitab “kingituste andmise” metafoor vaigistada seda sensorit meie peas, mis ütleb: ära sellest räägi, ära tollest räägi ja kui saad, siis ole üldse vait ja joo seina ääres kohvi!”

Kanguri sõnul on oluline vaatlus. Näiteks kui meie kõrval istub võõras inimene, kellega tahame vestlust alustada, siis tasub enne vestluse alustamist otsida esimene ühisnimetaja. Selleks pead vaatama, mis ruumis toimub. Äkki saab võtta laval esineja jutust kinni ja teha sellest avalause. Näiteks ütled: “Jumal tänatud, et see investeerimisteemaline ettekanne tuli, mul on viimased investeeringud väga hästi läinud.”

Loe täispikkuses artiklit Äripäeva teemaveebist Sekretär.ee.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. May 2017, 10:23
Otsi:

Ava täpsem otsing