Läti konkurentsiameti juht ahastab kartellide hulga pärast

16. mai 2017, 13:24
Läti konkuentsiametile teeb muret kartellide hulk.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170516/NEWS/170519768/AR/0/konkurents.jpg

Viimase viie aasta jooksul on Lätis algatatud 20 kartellisüüdistuse uurimist: kokkuvõttes on nendesse segatud olnud 90 osalist ning juhtumite turuosa on kokku 134 miljonit eurot, rääkis Läri riigitelevisioonile antud intervjuus Läti konkurentsiameti juht Skaidrite Abrama.

Numbrid on hävitavad, kommenteeris ta olukorda, kus ettevõtted lepivad kokku oma tegevuse riigi- ja munitsipaalhangetel. "Iga väikse kartelliga ei jaksagi me tegeleda," nentis ta, lisades, et ametil ei ole selliseks võitluseks piisavalt vahendeid.

Abrama märkis, et kartelle moodustatakse väga erinevatel aladel, alates ehitusest ja turvateenustest jm. Ta nentis, et Läti Vabariigis on konkurentsikultuuri olnud vaid 25 aastat ja on ilmselge, et see on liiga väike aeg, et mõista konkurentsi olemust. Ta tunnistas, et aeg-ajalt ei tea ka riiklikud või kohaliku omavalitsuse tellijad, kuidas hankijana käituda. Sageli selle asemel et konsulteerida, tegutsetakse ilma juhtnöörideta ja nii jõutaksegi korruptsiooniga võitlemise büroo huviorbiiti.

Abrama ei tahtnud lähemalt rääkida, milliste kartellijuhtumitega tema amet hetkel tegeleb, kuid märkis vaid, et neid juhtumeid on viie ja kaheksa vahel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. May 2017, 13:28
Otsi:

Ava täpsem otsing