Neli valdkonda, mille virtuaalreaalsus pea peale võib pöörata

13. veebruar 2016, 18:30

Samsung Gear Samsung Gear
Foto: epa

Virtuaalreaalsus hakkab enim mõjutama nii ehitusvaldkonda, tervishoiusektorit, jaemüüki kui ka turismi.

Virtuaalreaalsusest on pärast aastetepikkust ootamist saanud lõpuks tavanähtus. Eelmisel aastal jõudsid klientideni nii Google Cardboard kui ka Samsung Gear. Facebooki kauaoodatud virtuaalprille Oculus Rift saab nüüd eeltellida ning tõenäoliselt annab see virtuaalreaalsuse temaatikale veelgi hoogu juurde.

„Virtuaalreaalsusel on ettevõtete jaoks suured võimalused,“ lausus Forrester Researchi asepresident J.P. Gownder väljaandele Forbes.

Praeguse seisuga peaks virtuaalreaalsus kõige enam mõjutama tervishoiu- ning ehitusvaldkonda, aga ka turismi ning jaemüüki.

Ehitusvaldkond

Ehitusettevõtted saavad virtuaalreaalsuse seadmeid kasutada nii disainis kui ka eelturunduses. Sellised seadmed võimaldavad ettevõtetel luua objektist eelvaate enne, kui ehitustegevus algab. Ühtlasi saavad ettevõtted seeläbi säästa raha, kuna seade aitab vältida hilisemate võimalike kallite muudatuste tegemist.

„Võimalused ehitusvaldkonnas on sisuliselt piiramatud,“ lausus International Data Corporationi asepresident Tom Mainelli. Insenerid ei pea enam kasutama kahedimensioonilist lähenemist. Mainelli usub, et varsti hakkavad kõik ehitusettevõtted kasutama virtuaalreaalsuse seadmeid nii objekti kujundamisel kui ka ehitamisel. Need ettevõtted, kes aga ajaga kaasas ei käi ning selliseid seadmeid kasutusele võtta ei plaani, jäävad tema sõnul teistest kõvasti maha.

Tervishoid

Mainelli sõnul tulevad virtuaalreaalsuse seadmed tervishoiuvaldkonnas kõne alla eeskätt õppimise protsessides. „Arstitudengid saavad inimkeha tundma õppida selliste meetoditega, nagu ei kunagi varem,“ ütles ta.

Kuna virtuaalreaalsuse seadmete maksumus hakkab tulevikus vähenema, tähendab see ka seda, et kulutused arstiks õppimisele langevad, kuna kasutusele võetakse virtuaallaibad.

Jaemüük

Ilmselt teavad kõik, et e-poodlemise kogemus on mõnevõrra teistsugune kui tavalises poes ostlemine. Virtuaalreaalsuse seadmete abil šoppamine muudab ostlemise aga võimalikult tõepäraseks: inimesed saavad näha, kuidas neile üks või teine riideese selga passib ehk kaob vajadus riideid „päriselt“ selga proovida.

Mainelli julges minna eelnevast veelgi kaugemale ning nentis, et lõpuks ei pea kliendid kodust üldse lahkumagi: virtuaalreaalsus võimaldab lisaks enda riidesse panemisele sisustada ka kodu.

Turism

Virtuaalreaalsusel nähakse ka turismi valdkonnas suurt potentsiaali. Gownder lausus, et reisikorraldajad saavad pakkuda oma klientidele teenust, kus inimene saab enne lõpliku reisisihtkoha valimist tutvuda huvipakkuvate kohtadega juba enne reisi.

Mainelli usub, et pikas perspektiivis peaks reisimine muutuma aga selliseks, et kodust enam ei lahkutagi. Sellise lähenemise positiivseks omaduseks peetakse just seda, et virtuaalreaalsuse abil saavad inimesed külastada ka selliseid paiku, kuhu võib muidu olla raske pääseda.

Virtuaalreaalsuse seadmete puhul jääb põhiküsimuseks siiski see, kas seade tõesti „päris“ reaalsusega võistelda suudab ning kas tegu on kuluefektiivse lahendusega.

Jälgi Äripäeva sotsiaalmeedias
Äripäeva uudiskiri

Telli värsked majandusuudised oma meilile. Liitu Äripäeva uudiskirjaga:

* E-mail:

* Nimi:

Täname, et tellisite Äripäeva uudiskirja!

Saatsime teie e-posti aadressile liitumise kinnituskirja.

Kui kinnituskiri pole teieni jõudnud, kontrollige, kas sisestasite aadressi õigesti. Küsimuste korral võtke ühendust online@aripaev.ee.

Tellitud uudiskirjast saate loobuda iga saadetud uudiskirjaga.

Seotud lood
Märksõnad

Toimetaja valik

NanoFlowcell 11:00 23. juuli 2016

Soolveega sõitev auto kimab börsile

2 Liechtensteinist pärit elektriautode tootja NanoFlowcell AG teatas plaanist tulla järgmisel aastal börsile ning alustada revolutsiooni autotööstuses.
12:33 23. juuli 2016

IMF juht läheb kohtu alla

07:30 22. juuli 2016

Vargus maksuameti koduõuel

9
12:30 22. juuli 2016

Viimane VHSi tegija andis alla

10:45 22. juuli 2016

Kas Apple tuleks maha kanda?

2

Arvamused

Sisuturundus

Fotod ja videod

Investor Toomas

Investor Toomase portfelli hetkeseis:

252 400 €

RAHA

21%

AKTSIAD

79%
Aktsiaportfelli graafik
1k
6k
1a
5a
max
 
Portfelli uuenemise samm 1 päev

Ühisinvesteerimine

Börsiuudised

10:00 22. juuli 2016

Ekspress Grupp laiendab haaret

Indeksid

Indeks
Periood

Tallinna börs

  % EUR
Arco Vara--
Tallinna Kaubamaja--
Silvano Fashion--
Merko Ehitus--
Harju Elekter--

Uudised

09:00 22. juuli 2016

Bezos möödus Buffettist

Kasulikud


Äripäev meenutab


Kõik eramaja ehitusest 2016

Miks kasutada majaehitusel projektijuhtimise teenust?

Äri eduks

Äripäeva kliendiblogi

    Konverentside laadimine

Kasulikud pakkumised

Autorollo afäär

Rosimannus

Suur ülevaade: kuidas kõik toimus

Äripäeva TOPid

Palga TOP

Rikaste TOP

Dividendide TOP

Gaselli TOP

TOP 100

Juubel

Vabalt!

Edulugu nimega Sylvester

Paberlehe PDF

Täname
Täname, et teatasite sobimatust kommentaarist.

Sulge
Saada vihje
Äripäev ootab lugejatelt vihjeid huvitavate ja põnevate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Äripäevas. Vihje saatja võib jääda anonüümseks.