Taavi Rõivas osales USA tuntud satiirisaates

23. märts 2016, 13:30

taavi rõivas trevor noah daily show Peaminister Taavi Rõivas ja "The Daily Show" saatejuht Trevor Noah.
Foto: The Daily Show

Ameerika Ühendriikides visiidil viibiv peaminister Taavi Rõivas astus eile hilisõhtul üles tuntud satiirilises uudiste- ja jutusaates „The Daily Show“, kus ta rääkis oma tütrest, e-riigist ja Brüsseli sündmustest.

„Aitäh, et tulite, härra peaminister,“ alustas saatejuht Trevor Noah. „Olen alati tahtnud seda öelda – „härra peaminsiter“. Kõik peavad sedasi teie poole pöörduma, kas pole, härra peaminister?“ Rõivas jäi seepeale vaoshoituks, märkides üksnes, et nii ja naa, osa inimesi kutsub teda Taaviks. „Minu tütar ütleb, et kodus sa ei ole mingi peaminister, sa oled issi,“ lisas Rõivas ja kutsus sellega esile publiku heldimusohke.

Seejärel viitas Noah sellele, kuidas Eesti on hästi majanduslangusest välja tulnud ning saates näidati klippe Ühendriikide poliitikutest, kes on oma kõnedes Eestit kiitnud. Näiteks president Obamat ütlemas, et Eestis saab nutitelefonidega veebis praktiliselt kõike teha: „Ma oleks pidanud eestlastega nõu pidama, kui lõime oma tervishoiu veebilehte.“

Saatejuht aga küsis Rõivaselt, kas Jeb Bushi öeldu, et Eestis saab veebis täita tuludeklaratsiooni viie minutiga, vastab tõele. „Varem see oli nii. Nüüd me uuendasime süsteemi ja selleks kulub kesmiselt kolm minutit,“ vastas peaminister ja pani publiku naerma.

„Mind vaimustab kõige rohkem kogu see süsteem, mille te olete loonud,“ jätkas Noah. „Need ei ole ainult maksud, teil saab ka valida internetis. Kuidas see võimalik on? Kuidas te saate viia selle maailma teistesse kohtadesse?“ Rõivas näitas seejärel oma ID-kaarti ja selgitas, kuidas selle abil saabki kõike teha. Ta viitas, et ka Trevor Noah on nüüd e-resident.

Poliitiline sõnum

Puudutamata ei jäänud ka eilsed sündmused Brüsselis. „Euroopa juhina olete raskes seisus, sest ühest küljest teilt oodatakse, et pakuksite abi põgenikekriisis, aga teisest küljest need, kes võtsid rünnakute eest vastutuse, ütlevad, et tänu kriisile on nende liikmed neisse riikidesse saanud,“ kirjeldas Noah ja küsis, kuidas selle probleemiga toime tullakse ja mida see tähendab Euroopa tulevikule.

„Ma arvan, et kõiki inimesi, kes põgenevad sõja ja terrori eest, kes on põgenikud, ei tohiks süüdistada terroristide tulekus,“ sõnas Rõivas, kutsudes esile kuulajate ovatsioonid. „Terroristid tahavad, et me kardaksime. Nad tahavad, et ehitaksime seinad Euroopa riikide vahele, et sulgeksime Schengeni ala. Kui me seda teeme, on nad võitnud,“ rääkis Rõivas. Ta rõhutas, et Euroopa peab olema ühtne ja tegutsema koos mitte ainult Euroopa-siseselt, vaid ka koos USAga. „Me peame ütlema, et me ei allu terrorile. See on ainus viis, kuidas sellega tegeleda.“

„See on ilus sõnum, ma ei oleks osanud seda paremini sõnastada,“ lausus Noah ja tõdes, et tuleb Eestisse tulla.

„The Daily Show“ on Ühendriikide tuntumaid satiirilisi jutusaateid, mis on pärjatud 23 Emmyga ja eetris olnud 20 aastat. End vale-uudisteprogrammiks nimetav saade otsib humoorikaid seiku uudistest, poliitikategelaste ja meediafirmade kohta. Aastaid juhtis saadet koomik Jon Stewart, mistõttu oli see varem tuntud kui „The Daily Show with Jon Stewart“. Alates mullu septembrist veab saadet Lõuna-Aafrika päritolu Trevor Noah.

Jälgi Äripäeva sotsiaalmeedias
Äripäeva uudiskiri

Telli värsked majandusuudised oma meilile. Liitu Äripäeva uudiskirjaga:

* E-mail:

* Nimi:

Täname, et tellisite Äripäeva uudiskirja!

Saatsime teie e-posti aadressile liitumise kinnituskirja.

Kui kinnituskiri pole teieni jõudnud, kontrollige, kas sisestasite aadressi õigesti. Küsimuste korral võtke ühendust online@aripaev.ee.

Tellitud uudiskirjast saate loobuda iga saadetud uudiskirjaga.

Märksõnad

Toimetaja valik

Naelad 20:00 28. juuni 2016

3 põhjust, miks nael ja dollar jõuavad pariteeti

Investorid peaksid valmistuma olukorraks, kus dollar ja nael jõuavad 2017. aasta alguseks pariteeti, arvab Scotiabanki valuutastrateeg Shaun Osborne.
10:18 28. juuni 2016

Börsid põrkasid uuesti üles

Arvamused

Sisuturundus

Fotod ja videod

Investor Toomas

Investor Toomase portfelli hetkeseis:

243 819 €

RAHA

22%

AKTSIAD

78%
Aktsiaportfelli graafik
1k
6k
1a
5a
max
 
Portfelli uuenemise samm 1 päev

Ühisinvesteerimine

Börsiuudised

Nafta
20:55 27. juuni 2016

Nafta hind langes järsult

16:45 27. juuni 2016

Langus börsidel süvenes

14:11 27. juuni 2016

Soros panustas naela tõusule

Indeksid

Indeks
Periood

Tallinna börs

  % EUR
Arco Vara--
Tallinna Kaubamaja--
Silvano Fashion--
Merko Ehitus--
Harju Elekter--

Uudised

Kasulikud


Äripäev meenutab


Kõik eramaja ehitusest 2016

Miks kasutada viilkatuste puhul eterniiti?

Äri eduks

Äripäeva kliendiblogi

    Konverentside laadimine

Kasulikud pakkumised

Autorollo afäär

Rosimannus

Suur ülevaade: kuidas kõik toimus

Äripäeva TOPid

Palga TOP

Rikaste TOP

Dividendide TOP

Gaselli TOP

TOP 100

Juubel

Vabalt!

Fitbit
08:31 28. juuni 2016

Brexit mõjutas londonlaste und


Edulugu nimega Sylvester

Paberlehe PDF

Täname
Täname, et teatasite sobimatust kommentaarist.

Sulge
Saada vihje
Äripäev ootab lugejatelt vihjeid huvitavate ja põnevate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Äripäevas. Vihje saatja võib jääda anonüümseks.