Riskifondi juht Einhorn ostis aktsiaid

22. oktoober 2014, 15:45
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141022/BORS/141029852/AR/0/AR-141029852.jpg

Riskifondi juht David Einhorn kasutas hiljuti ära turgude paanikat ning ostis enda portfelli aktsiaid juurde.

„Viimased nädalad on olnud pisut lainetavad ning aktsiate müümine lõi mõningaid võimalusi,” ütles Einhorn teisipäeval CNBC saatele Halftime Report. „Me tunneme ennast õnnelikuna, kuna viimastel kuudel on olnud väga raske leida võimalusi, kuid viimased nädalad andsid need võimalused, mille pärast tundsime end põnevil.”

Miljardär Einhorn on riskifondi Greenlight Capital asutaja ning juht. Tema sõnul on ka praegu mõned aktsiad vägagi atraktiivsed. „Kui asi puudutab müümist, siis me ei oma nii palju aktsiaid, kui tahaksime omada. Viimaste nädalate jooksul oleme suutnud leida häid ettevõtteid,” ütles ta.

Föderaalreservi leebe rahapoliitika osas on Einhorn eitaval seisukohal. „Tegelikult aeglustavad nad majandust, isegi kui nad ei saa sellest aru,” ütles ta. „Kui intressimäärad tõusevad, saab majandus sellest kasu.”

Aprillis teatas Einhorn, et tehnoloogiafirmade aktsiatest on saamas uus mull. Einhorn, kes juhib 10,3 miljardit dollarit, nõustus nüüd sellest pikemalt rääkima. „Kas Micron on mull? Kas Apple on mull? Me ei väida seda. Me oleme panustanud nende aktsiate tõusule,” ütles ta. „Kuid turul on võib-olla 25—75 aktsiat, mis minu arvates on täielikult põhinäitajatest eemaldunud samamoodi nagu 1999. ja 2000. aastal.”

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    22. October 2014, 15:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing