16. jaanuar 1998, 00:00

20.--25. jaanuarini Saxomania
Estonia kontserdisaal, Mustpeade maja, Von Krahli teater, Niguliste kirik, Tallinna raekoda, Estonia teatri talveaed

Eesti esimene saksofonifestival on tänu sellel osalevaile maailmanimedele väärikas algus sündivale traditsioonile. Kauni kõlaga pilli õnnestub kuulata eri kooslustes -- alates sooloinstrumendist orkestri ees ja vanamuusika interpreteerijast harjumusliku d?ässansamblini.

Meie tuntud saksofonistide kõrval on külalisi saksofoni kodumaalt Prantsusmaalt, Soomest, Rootsist ja koguni Kuubalt. Suurejooneliseks tõotab kujuneda pühapäevaõhtune kontsert Estonia kontserdisaalis, kus peale kuubalaste esineb ka festivali All Stars Band ning rootslannade Rollin'phones.

D?ässisõbrad on oodatud Von Krahli teatris igal festivaliõhtul kell 22. Kammerliku muusika austajal tasuks minna 21. jaanuaril kell 19 Nigulistesse, kus kõlab Duke Ellingtoni kirikukontserdid.

Tänasest pakutakse Leonardo restoranis vaid vene roogi, parimaid näiteid slaavi köögist. Üle paarikümne roa sisaldavast menüüst leiate pelmeenid, sakuska, vene potiroa, kapsarullid ja muidugi sõrnikud. Toidud mahuvad hinnavahemikku 30--150 krooni. Joogivalikust ei puudu ka ehtne vene viin.

Külastajaid teenindavad rahvuslikult rõivastunud kelnerid. Õhtuti kell 20 ilmestab meeleolu bajaanimängija koos lauljaga.

Tekstiilinäitus «Visioonid» Vabaduse platsi äärses Tallinna kunstihoones väärib tähelepanu, sest tegemist on üle mitme aasta ühe ulatuslikuma väljapanekuga meie eri põlvkondade tekstiilikunstnike loomingust.

Oma töödega on vaatajate ees poolsada tekstiilikunstnikku, nende seas ka mitmete auhindade võitjaid. Väljapanekut iseloomustab tehnikate mitmekesisus, mis lubab vaatajale, kel meenub sõnaga tekstiilikunst vaid vaibad ja siidimaal, üllatuslikke eksponaate.

Vaimuka komöödia peategelane Austin Powers (Mike Myers) on päeval moefotograaf, aga öösel tegutseb salaagendina. Agendifilmide vaatajad tunnevad ära pahupidi pööratud tuttavlikke olukordi. Austin laseb end panna sügavkülma, kust ta sulatatakse alles 30 aasta pärast.

Komöödia on maiuspala eelkõige neile, kes soovivad hetkeks lõõgastuda kohustuseta kaasa mõelda ja filmist sügavat mõtet otsida.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing