27. veebruar 1998, 00:00

Rotermanni soolalaos
27., 28. veebruaril kell 19
Tartu ülikooli aulas 1. märtsil kell 19
ooperisari «Juhid ja jumalad»

Eesti Filharmoonia kammerkoori ja Tallinna kammerorkestri uue sarja «Juhid ja jumalad» järjekordne kontsert tõotab kujuneda nädalavahetuse muusikaelu olulisimaks sündmuseks, seda nii esituskoosseisult kui teose vormilt ja sisult.

Esiettekandele tuleb Raimo Kangro kaks lauleldust «Uku ja Vanemuine ehk Eesti rahvas ja jumalad» ning «Ecu ja Uku». Solistidena esinevad filharmoonia kammerkoori lauljad, külalistena Voldemar Kuslap Ukuna ja dirigendipuldist tuttav Olari Elts Europheusena. Lavalise liikumise on seadnud Priit Pedajas.

Kes eksootilisi roogi ja uusi maitseelamusi ei pelga, peaks kindlasti einestama vähemalt korra restoranis Park Avenüü, kus jaapanlasest külaliskoka Kazumi Hamaya juhendamisel valmivad Hiina, Jaapani, Korea, Malaisia ja Vietnami köögi põnevad ja üsna vürtsikad road.

On ju aasiapärased toidud maailmas väga populaarsed ning tervislikud. Seekordne temaatiline pakkumine kehtib buffet-lauas. Külmlaua valik maksab 51 krooni, kuumlaud 73 krooni. Kes õhtustamisega hilja peale jäänud, teadke, et pärast kella 21 kehtib mõlema laua puhul hinnasoodustus 30%.

Eesti ühe läbi aegade tuntuma kunstniku 100. sünniaastapäeva puhul avaneb teil võimalus taaskohtuda tema suurepärase loominguga, millega vast igal lugejal on juba lapsepõlvest kokkupuude, olgu siis näiteks kuulsate graafiliste teoste «Lamav tiiger» või «Põrgu» või hoopis raamatuillustratsioonide vahendusel.

Nii rüütelkonnahoones Toompeal kui Adamson-Ericu muuseumis saab tutvuda tema teada-tuntud, aga ka seni veel eksponeerimata töödega. Rüütelkonna hoones on väljas vabagraafika, Adamson-Ericu hubastes ruumides raamatu- ja tarbegraafika. Muuseumi keldrisaalis aga näidatakse filmiprogrammi kunstniku elust ja loomingust.

Järgmisel nädalal esilinastub kauaoodatud film luksusauriku Titanic hukkumisest. Juba enne filmi valmimist nimetati seda kõigi aegade kalleimaks linateoseks, mis läks maksma 200 miljonit dollarit.

Seiklusrikas ja romantiline armastuslugu on juba võitnud 4 Kuldgloobust ning kandideerib koguni 14 Oscarile. Ligi kolm tundi kestev film on efektne ja vaatemänguline.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:13

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing