Baltika suunab kerge rõiva tootmise Elinasse

29. aprill 1998, 00:00

«Elina võeti üle tootmise spetsialiseerimise eesmärgil,» ütles Baltika juhatuse esimees Meelis Milder. Seni tootis Baltika kergemaid naisterõivaid ise ja tellis üle Eesti väiksematelt õmblusfirmadelt. Väiksemad õmblusfirmad tegelevad aga ka mitme muu asjaga ja suuremate koguste puhul ei jätku neil võimsust, selgitas ta.

Asutatud ettevõttes Elina STC on Baltikal 50protsendiline osalus, mille Baltika tegi 1 miljoni kroonise sissemaksega Elina STC aktsiakapitali. Teise poole Elina STC aktsiate omanik OÜ Viromena ostis seadmed. Elina kaubamärgi oli Baltika ostnud juba eelmisel sügisel.

Elina STC juhatajana jätkab Olev Mäekivi, kes oli varem ka ASi Elina juhataja. Kontsern tervikuna võidab Elina liitmisest tänu tootmise efektiivsusele, isegi kui Elina STC esimene aasta ei lõpe kasumiga, aga prognoos on esimese aasta lõpuks nullkasum, ütles Milder. «Me peame jõudma kasumisse, et mitte petta teist aktsionäri,» põhjendas ta.

Baltika on viimaste aastate jooksul loobunud osalusest kunagistes tsehhides üle Eesti, müües aktsiad ettevõtte juhtidele ja töötajaile.

«Elina liitmisega meie huvid Eestimaal lõpevad,» teatas Milder. Tema kinnitusel on võimalikud koostöölepingud, aga ühegi õmblusfirmaga liitumine Baltikale majanduslikku kasu ei anna.

Seni on Baltika sõlminud koostöölepingu Lääne-Virumaa mantlite õmblusvabrikuga Virulane ja Tartu särgitootjaga Sangar STC.

«Meie huvi on Balti mere piirkond ja kiire kasv, et saavutada oluline positsioon,» tõdes Milder. Seetõttu kavatseb Baltika tootmist veelgi hajutada. Järgmine samm on lahutada meeste ja naiste rõivaste tootmine Tallinnas, mis praegu käib kordamööda ühel liinil, ütles Milder.

Odavama kaubamärgi Plus B meesteülikondi valmistab Baltika Pihkva õmblusvabrikus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing