31. juuli 1998, 00:00

31. juuli -- 9. august Tallinna 12. rahvusvaheline orelifestival
piletid 30--150 krooni

Tänavune rahvusvaheline orelifestival ei hiilga üksnes nimekate esinejate ja põneva muusikavaliku poolest -- esmakordselt pärast restaureerimisprotsessi kõlab täies hiilguses Toomkiriku orel.

Homme kell 20 algaval galakontserdil võlub Toomkiriku orelist helisid mitu festivalikülalist. Ka 4. ja 7. augustil toimub Toomkirikus kontsert, viimasel neist musitseerib maailma üheks esiorganistiks tituleeritud Olivier Latry.

Enamik kontserte toimub Niguliste kirikus. Vaid 6. augusti õhtul (kell 20) esitavad Stuttgardi filharmoonia koor ja orkester Scarlatti ja Bachi teoseid Oleviste kirikus ning 9. augustil toimub festivali lõppkontsert Estonia kontserdisaalis, kus kantakse ette Max Regeri Psalm 100 Leo Krämeri juhatusel. Kõik Tallinna kontserdid algavad kell 20.

Orelifestivali külalised esinevad ka Pärnu Eliisabeti kirikus, Põltsamaal, Vigalas, Rakveres, Rõuges ja teisteski Eestimaa kirikutes.

Kenasti läikima löödud uhked mootorrattad püüavad pilku ning alati tahaks neid lähemalt uurida ja neist rohkem teada. Homme avaneb see võimalus Tartus. Seal toimub Motosummeri-nimeline suurüritus, kuhu koguneb tuhatkond motomatkajat ennustuste kohaselt 15 riigist.

Päev algab mootorrataste paraadiga kell 11 Jõgeva maantee poolse Tartu linna sildi juures. Edasi suundutakse uhke rivina Tartu laululavale, kus toimub nii võistlusmootorrataste kui ka vanade sõidukite näitus.

Vaheldumisi kontserdiprogrammiga, milles osalevad Kolumbus Kris, Ultima Thule ja Smilers, toimub aeglussõidu võistlus. Lastele on avatud motorada, kus saab sõita neljarattalise mootorrattaga.

Täna algas Pärnus esmakordselt Eestis kogupereüritus, mis on mõeldud veinikultuuri tutvustamisele ja propageerimisele. Osalevad peaaegu kõik Eestisse veini importivad firmad ja kohalikud tootjad.

Päeva sisustab tihe programm, kus on oma osa Kukerpillidel, Peeter Ojal, Kuldsetel Lintidel, Kuldsel Triol, Karl Madisel, Mati Nuudel jt, samuti tsirkuseartistidel. Toimuvad veinimängud. Loositakse mitmeid reisiauhindu, mis viivad Ungarisse või Ameerikasse. Kohal on sepad oma töökodadega.

Esimese veinifoorumi raames valib veinispetsialist August Alopi juhtitud ?ürii parima veini. Ka publikuhääletusel hakkab üks vein kandma parima, seega Suveveini tiitlit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing