16. oktoober 1998, 00:00

Nädalavahetusel on põhjust kinno minna pealinlastel, kes muidu viimasel ajal meie kinodest tõeliselt vaatamisväärset pole leidnud. Tallinna rahvusvahelisel filmifestivalil linastuvad filmid on võitnud filmimaailmas tunnustatud auhindu. Tegemist on väärtfilmidega, mida meie kinodes tõenäoliselt niipea rohkem ei näidata.

Võistlusprogrammi raames linastub Kosmoses ja Sõpruses 14 filmi. Kinomajas on Eesti filmide valikprogramm. Tutvustatakse ka tuntud poola re?issööri ja festivali ?ürii esimehe Krzysztof Zanussi, prantslase Jacques Tati filmide paremikku, samuti filme Gina Lollobrigidaga peaosas ning valikut «Uus Vene film».

Täna näidatakse kell 20.45 Sõpruses ning kell 22 Kosmoses võistlusprogrammi raames USA-Prantsuse «Hiina laegast», mille üks peaosaline on Jeremy Irons.

Laupäeval kell 19.45 on Kosmoses ja kell 21 Sõpruses Poola film «Suurte soovide raamat», mis kandideerib järgmise aasta välisfilmi Oscarile. Ainsa Eesti filmina on laupäeval Sõpruses kell 14 võistlustules Sulev Keeduse «Georgica», Vene filmidest aga Kosmoses laupäeval kell 24 ja Sõpruses pühapäeval kell 18 linastuv Pavel T?uhrai «Varas», samuti välisfilmi Oscarile kandideerinud teos.

Järgmisest teisipäevast annab Tallinnas külalisetendusi Ugala teater, tuues publikuni neli etendust, millest leiab midagi nii kaasaegset kui ajaloolist ja klassikalist teatrit eelistav huviline.

20. oktoobril etendub H. Nordbergi «Üks mees: Roheline», mille peategelaseks on kummaline universaalne sõdur Roheline. Etenduses on kasutatud popmuusikast, arvutimängudest, ka kultusfilmidest pärit materjali.

21. oktoobril on lava Timo Mukka «Laul Sipirja lastest», 22. oktoobril aga L. Tolstoi «Elav laip». Külaskäigule paneb punkti 23. oktoobril F. Schilleri «Maria Stuart», kus nimiosas on Piret Rauk ja mängimas võib näha valdavat osa Ugala trupist.

Suur-Karja tänaval asuvas Vaalas on põnev maaliväljapanek kunstnikelt, kelle teostega pole Eesti kunstihuvilisel võimalust just tihti kokku puutuda.

Pariisi kaunite kunstide koolis õppinud Urmo Raus elab nüüd Pariisis ja tema koolikaaslane Xaveir Escriba on pärit Barcelonast. Kunstikoolis sama õppejõu käe all kogemusi omandanud kunstnike looming on väga vastandlik.

Escriba maalid on mateeria- ja värvirikkad, ta eelistab väikseformaadilisi töid ja grupeerib neid lühiseeriateks. Raus seevastu eelistab suuri lõuendeid ja hoidub teadlikult värviküllusest, jäädes halli, musta ning kriitjashallikate või -rohekate toonide juurde.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 19:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing