Rakendus suitsetamist piirav seadus

Inno Tähismaa 02. jaanuar 2001, 12:41

Eilsest hakkas kehtima ligi kaks aastat vaidlusi tekitanud tubakaturgu ja avalikes kohtades suitsetamist reguleeriv seadus, kirjutab EPL Online.

Seadus keelab avalikes kohtades suitsetamise ning lubab alaealistele tänaval suitsetamisega vahele jäämisel trahvi määrata. Samuti võib kuni 10 000 krooniga trahvida neid, kes alaealisele tubakatooteid müüvad.

Suitsetamine on keelatud tervishoiu- ja õppeasutustes, ametiasutustes, kultuurihoonetes, kaubandus-, tootmis- ja teenindusettevõtetes, tunnelites, reisijate ootesaalides, ühissõidukeis, korterelamute koridorides ja trepikodades, samuti üürnike ühiskasutuses olevates ruumides omaniku nõudmisel.

Suitsetamine on lubatud toitlustus- ja majutusettevõtetes, kui on olemas kaks või enam teenindusruumi. Osas ruumides peab olema suitsetamine keelatud.

Ühtlasi määratleb tubakaseadus vastutuse tubakatoodete käitlemist ja suitsetamist reguleerivate õigusaktide rikkumise eest.

Seadus kehtestab ka terviseriski vähendamise abinõud tubakatoodete tarbimisel, samuti nende käitlemise, kvaliteedi ja koostise kontrolli ning riikliku järelevalve alused.

Seadus määrab tubakatoodete piirkanguseks 12 milligrammi tõrva ja 1,2 milligrammi nikotiini.

Riigikogu võttis avalikku suitsetamist piirava tubakaseaduse tubakafirmade ja tervisekaitsjate erimeelsustele vaatamata vastu pärast kaks aastat kestnud vaidlusi mullu juunis.

Teadaolevalt oli Eesti ainus Läänemere-äärne riik, kus polnud tubakaseadust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing