Saaremaa Laevakompanii varjas majandustulemusi

03. jaanuar 2001, 07:47

Teede- ja sideministeeriumi tellitud kontroll Saaremaa Laevakompanii majandustegevuse hindamiseks ebaõnnestus, sest kompanii ei andnud audiitorfirmale andmeid kuue aasta majandustegevuse kohta, kirjutab Eesti Päevaleht.

Saaremaa Laevakompanii keeldus audiitorfirmale PricewaterhouseCoopers andmast materjale 1994-1999. aasta kohta, mistõttu sai audiitorfirma tutvuda vaid kompanii möödunud aasta majandustegevusega.

Andmete esitamisest keeldumise põhjusena nimetas Saaremaa Laevakompanii juhtkond asjaolu, et teede- ja sideministeeriumi ametnikud on varasemalt kompanii majandustegevust puudutava informatsiooniga tutvunud, seisab audiitorfirma lõpparuandes.

Teede- ja sideministeeriumi pressiesindaja Aap Tänav hindas riigile 160 000 krooni maksnud auditeerimist ebaõnnestunuks. ?Audiitorfirmal oli küll soov analüüsida ka varasemate aastate majandusnäitajaid, aga laevakompanii viitas varasematele revisjonidele ja ei andnud vastavaid materjale,? sõnas Tänav. ?Seetõttu ei saa ministeerium olla kontrolli tulemustega rahul.?

Teede- ja sideministeeriumi tariifikomisjoni anonüümsust palunud liige ütles, et tema hindab audiitorfirma lõpparuannet mõttetuks, sest vähese teabe tõttu jäi 80 protsenti tööst tegemata. ?Kõnekas on kas või seegi, et tariifikomisjoni liikmed pidid andma allkirja, et nad ei avalikusta auditi detaile,? ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing