Hansapank alustab Taupomasise ostuläbirääkimisi

03. jaanuar 2001, 15:33

Aasta teisel nädalal peaks Hansapank alustama Leedu riigivarafondiga läbirääkimisi Leedu suurima riikliku panga Taupomasis Bankase (hoiupank) ostmise üle, kui mõlemad pooled soostuvad eelmise aasta lõpul Leedu erastamiskomisjoni tehtud ettepanekutega.

Läbirääkimiste alustamise otsus on suurepärane, ütles Leedu hoiupanga juhatuse esimees Algimantas Krizinauskas.

?Olen kindel, et koos suudame Leedu hoiupanga arendada riigi juhtivaks universaalpangaks. Meie eesmärk on alustada läbirääkimisi nii kiiresti kui võimalik,? ütles Hansbankase juhatuse esimees Arunas Siuksta.

Leedu riigivarafondi peadirektori Povilas Milasauskase sõnul tahetakse Taupomasise erastamine lõpule viia veebruari keskpaigaks.

Leedu hoiupanga varad on 3,488 miljardit litti ehk 15,3 miljardit krooni, deposiidid ja akreditiivid 2,943 mld litti ehk 12,95 mld krooni ja laenuportfell 967,3 mln litti ehk 4,26 mld krooni.

Hansapank kuulutati Taupomasise erastamiskonkursi võitjaks pärast seda, kui erastamiskomisjon oli Leedu Hoiupanga 90,24protsendilise aktsiapaki hinda alandanud algselt 200 miljonilt litilt (880 mln krooni) umbes 150 miljonile litile (660 mln krooni), kusjuures Leedu valitsuse ei võta Taupomasise halbade laenudega lisakohustusi.

Uudise vahendas Verslo ?iniose ajakirjanik Audrius Gel?inis

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing