Laar sai Euroopa maksumaksjate auhinna

Inno Tähismaa 03. jaanuar 2001, 15:08

Peaminister Mart Laar on järgmise nädala esmaspäeval, 8. jaanuaril Bürsselis, kus võtab vastu Euroopa Maksumaksjate Liidu aastaauhinna 'European Bull', teatas peaministri pressiesindaja.

Euroopa Maksumaksjate Liit tutvus põhjalikult Eesti maksusüsteemiga ning ka praeguse valitsuskoalitsiooni poliitikaga kaotada ettevõtete tulumaks investeeringutelt ja otsustas eelmise aasta lõpul anda Laarile auhind.

Peaministri enda sõnul on tähelepanuväärne, et auhinna saab Eesti. 'Kahtlemata ei ole see auhind ainuüksi mulle, sellega on silmas peetud kogu riiki, mille maksusüsteem, eriti proportsionaalne tulumaks, on üles ehitatud aastate jooksul, järjepidevalt ning mitme valitsuse poolt. Praegune valitsus on selle auhinna teeninud ära eelkõige otsuse eest vabastada tulumaksust ettevõtlusse reinvesteeritud tulu,' ütles peaminister kuuldes uudist auhinnast.

Samas ütles peaminister, et arvestades suurt huvi Eesti proportsionaalse tulumaksu vastu nii Ida- kui Lääne Euroopas ning seda, et meie maksusüsteemi seatakse teistele eeskujuks, on auhinna omistamine Eestile igati loomulik.

Lisaks Mart Laarile saab Euroopa Maksumaksjate Liide auhinna ka Europarlamendi Eelarvejärelvalve Komitee esimees Diemt R. Theato.

Euroopa Sõnniks kutsutava auhinna annavad peaministrile Brüsselis toimuval tseremoonial üle Euroopa Maksumaksjate Liidu president Rolf Baron von Hohenhau ning endine Europarlamendi liige I. H. Otto von Habsburg. Laar esineb üritusel ka sõnavõtuga Eesti maksusüsteemist ja meie üleminekumajanduse mudelist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing