Laevaliiklus Soomega tõusnud Euroopa tippu

03. jaanuar 2001, 07:48

Reisijate arv Tallinna-Helsingi laevaliinil on juba mitmendat aastat Euroopa üks suuremaid, jäädes alla vaid Inglismaa ja Prantsusmaa ning Taani ja Rootsi vahelistele liinidele, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Oleme Euroopas kolmandal-neljandal kohal,? ütles mullu üle poole Tallinna-Helsingi liini reisijatest teenindanud Hansatee Grupi turundusdirektor Viljar Jaamu. ?Inglismaa-Prantsusmaaga on raske võrrelda, seal vahel reisib meist kaks korda rohkem inimesi,? rääkis Jaamu. Ta lisas, et tänavu oli ilmselt suurem ka Taani ja Rootsi vaheline laevaliiklus, kuid tänu mullu valminud sillale ei pruugi see alanud aastal enam nii olla.

Helsingi ja Stockholmi vahel sõitis aastas kolm miljonit ehk kolm korda vähem reisijaid kui Eesti ja Soome vahel. ?Meie kuus miljonit on võrreldav Euroopa suuri lennujaamu läbivate reisijate arvuga,? ütles Tallinna Sadama turundusdivisjoni direktor Erik Sakkov.

Läänemere-äärsed suuremad sadamad nagu Riia, Peterburi, Ventspils, Liepaja ja Klaipeda pole Sakkovi sõnul Tallinnaga võrreldavad. Näiteks Riia jaoks on suur number 50 000 reisijat ? sealt sõidab vaid üks reisilaev Stockholmi.

Viljar Jaamu sõnul sõidab Helsingi ja Tallinna vahel kümnest kaheksa soomlast ning ainult kaks eestlast. Kümnest seitse reisijat sõidavad aastas rohkem kui korra. Kuuest miljonist 2,4 miljonit on püsikliendid, kes sõidavad kahe pealinna vahel tihedalt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing