Börsikommentaar: uuel aastal uue hooga

03. jaanuar 2001, 09:48

Tallinna börsi käesoleva aasta suundumused on tugevalt sõltuvad maailmaturul toimuvatest suunaotsingutest.

Ühendriikide majanduskasvu aeglustumine ja dollari langus muudab USA aktsiaturu senisest ohtlikumaks, samas ei saa tähelepanuta jätta ka Euroopa majanduskasvu aeglustumist. Sellises segases olukorras peab Eesti majandus ja aktsiaturg leidma oma tee.

Hansapank saab endale Leedus oma ajaloo vaata et ühe suurima väljakutse ? Leedu Hoiupank müüakse Hansapangale, mis muudab Hansabankase Leedu turul suureks tegijaks. Eesti Hoiupanga omandamise ja liitmise kogemused kuluvad marjaks ära. Kas pank on odavalt saadud, seda näitab tulevik. Hansapangale on selle suure turuosa ostmise valguses oodata pikaajalises plaanis ettevõtte väärtuse kasvu ning aktsiahinna tõusu.

Ka Eesti Telekom alustas uues konkurentsisituatsioonis, olles visatud konkurentsivette, kus Telekomi tugevust või nõrkust saab näha alles poole aasta pärast. Telekomi aktsial on tõusupotentsiaali, kui ta ei kaota oluliselt turuosa ning suudab üllatada suurte kasumitega. Telekom on ka väga sõltuv telekommunikatsioonisektori aktsiahindade liikumisest arenenud turgudel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing