05. jaanuar 2001, 00:00

Aastavahetuse saginas tegid valitsus, ametiühing ning tööstuse ja tööandjate keskliit toreda kingituse minimaalse palga saajaile. 450 kroonilt 680 kroonile ehk 50% tõusnud alampalga üks eesmärke on kahandada ettevõtjate huvi jagada töötasu alampalgaks ja nn ümbrikupalgaks, mis Eestis lokava varimajanduse taustal on üpris levinud.

Hetkeseis: ka selle aasta 1.jaanuarist suurenes miinimumpalk ? 1400 kroonilt 1600 krooninile, küll sündis seekordne kingitus läbi ametiühingute ja tööandjate tüli. Ei aidanud aga tollane alampalga suurendamine vähendada ümbrikupalga osakaalu ega lõpeta selle maksmist tõenäoliselt veel ka praegune miinimupalga suurendamine.

Eesti Panga kehtestatud 50miljonise omakapitali miinimumnõude täitmisel liitusid aastavahetuseks Keila Pank, Rahvapank ja Eesti Maapank Virumaa Kommertspangaga. Raepank liitus Eesti Forekspangaga. Ainsana ei täitnud omakapitali nõuet seni likviidseim, Ameerika Balti pank.

Hetkeseis: nii pangauudiste vaest aastavahetust nagu seekordne pole Eestis mitu aastat olnud. Ainus uudis ses vallas tuli Hansapangalt, kes valiti Leedus sealse hoiupanga ostjaks.

Saksamaa liidupank jättis diskonto- ja lombardimäära endiseks, vastavalt kolm ja viis protsenti. Dollari kurss Saksa marga suhtes tõusis tugeva 1,455ni ehk 11,64 kroonini. Analüütikute arvates võib dollari tõus olla puhtpsühholoogilist laadi ? oodatakse nn dollari aastat.

Hetkeseis: tõeline dollari aasta oli siiski 2000, mil dollar käis ära 20 krooni lähedal. Üleeile langes dollar viimase aja madalaimale tasemele, 16,39 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:59

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing