Hansatee ei arvesta hinnakujunduses Estline kogemusi

04. jaanuar 2001, 16:18

Hansatee, kes korraldab sellest aastast Estline asemel reisijate ja kaupade vedu Eesti ja Rootsi vahel, ei lähtu hinnakujunduses Estline põhimõtetest. 'Kujundame hinna vastavalt turu olukorrale ja vaatame, et liiklus Eesti ja Rootsi vahel end ära tasuks,' rääkis Hansatee turundusdirektor Viljar Jaamu.

Teatavasti teenis Estline 1999. aastal 74 miljonit krooni kahjumit. Samas õnnestus Hansateel, kellele kuulus 50 % Eesti-Rootsi kaubaveoturust, kasumit teenida. 'Omasime pool turust, kuigi sõitsime ühe laevaga Estline kahe asemel,' väitis Jaamu.

Hansatee suund tasuvusele tähendab ka seda, et arvestada tuleb hinnatõusuga, seda eriti reisijateveo osas. Kaubaveo hind on juba tõusnud. Samas võib kaubaveo hindu mõjutada uute, konkureeriva firma laevade liiniletulek alates jaanuari keskpaigast.

Milline saab olema umbes 200 Hansatee pakutava reisijateveo alase toote suvine hind, otsustatakse kevadel jaanuari ja veebruari kogemustest lähtuvalt. Estlines kasutatud nn letihinda nimetas Jaamu piisavalt kõrgeks. 'Aga see hind, mis inimese kohta keskmiselt kätte saadi, oli küllalt madal,' sõnas Jaamu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing