Bussikaardi saab passi esitamisel

04. jaanuar 2001, 08:17

Hiljemalt aasta pärast tahab Tallinna linnavalitsus võtta ühissõidukites kasutusele personaalsed kiipkaardid, mille inimene saab isikuttõendava dokumendi alusel ja sajakroonise pandiraha vastu, kirjutab Postimees.

Tallinna ühistranspordi konkursil ainsa osalejana kiipkaardiseadmeid pakkunud erafirma Public Transport Systems tahab linnalt vastutasuks kuue aasta jooksul ligi 90 miljonit krooni, ütles abilinnapea Priit Vilba.

Linn otsustab jaanuari jooksul, kas tunnistab firma enampakkumise võitjaks või kuulutab ohtralt vaidlustatud konkursi läbikukkunuks.

Linnavolikogu heakskiidu saanud kava kohaselt tõuseb aga kuu- ja kvartalikaartide hind juba 1. veebruarist 1,5 korda ning hinnatõusu pehmendamiseks peaks samal ajal kasutusele tulema elektroonilised bussipiletid.

?Oleme sunnitud seadmed ajutise lahendusena rentima, sest teist võimalust pole,? selgitas Vilba. ?Võitjafirma ei jõuaks niikuinii 1. veebruariks seadmeid üles panna ja praeguse korra kehtimajäämisel toob iga kuu meile kuus miljonit krooni kahjumit. Ja enne me uusi hindasid kasutusele ei võta, kui uus süsteem ei toimi.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing