Iraak: Saddam Husseini haigus on kuulujutt

Inno Tähismaa 04. jaanuar 2001, 12:52

Iraak lükkas eile tagasi teate, nagu oleks president Saddam Husseinil olnud nädalavahetusel insult, kirjutab EPL Online.

Suurbritannia ja Saksamaa meediakanalid edastasid teate toetudes Iraagi eksiilis viibivale opositsioonile, nagu viibiks Saddam insuldi järel intensiivravi all.

?Need teated on nii tobedad, et ei vääri isegi vastust,? ütles Iraagi kultuuri- ja informatsiooniministeeriumi teabeosakonna peadirektor Salam Khatab al-Nassiri. Iraagi riiklik uudisteagentuur (INA) teatas, et Saddam juhtis eile kabinetikohtumist, kus oli arutluse all palestiinlaste julgustamine vastuhakul Iisraeli okupatsioonile, teatas INA.

INA avaldas uudisteagentuuri Reuters kaudu ühtlasi ka fotod Iraagi liidri kolmapäevasest kabinetikohtumisest.

?Kogu maailm nägi, kuidas president Saddam Hussein seisis rohkem kui viis tundi tervitades meie vapra armee üksusi Al-Aqsa Call paraadil,? jätkas Nassiri. ?Ta tulistas ühtlasi rohkem kui 140 lasku ühe käega, mis on rohkem kui enamik noori inimesi suudab. Ainuüksi see on piisav vastus sellele absurdsele uudisele.?

Saddam võttis pühapäeval vastu suurima sõjaväeparaadi Baghdadis pärast 1991. aasta Lahesõda, tervitades armeeüksusi laskudega vintpüssist, mida ta hoidis ühe käega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing