Liikluses hukkunute arv 15 aasta väikseim

05. jaanuar 2001, 08:20

Eelmisel aastal kaotas Eesti teedel ja tänavatel juhtunud liiklusõnnetustes elu 201 inimest, mis on viimase 15 aasta kõige väiksem avariiohvrite arv, kirjutab Eesti Päevaleht.

Maanteeameti liiklusohutuse analüüsi osakonna spetsialisti Sirje Lilleoru andmetel oli eelmisest aastast ohvritevaesem 1985. aasta, mil liikluses hukkunuid oli alla 200.

?See, et inimesi on rohkem ellu jäänud, on kindlasti kõige parem saavutus,? märkis Lilleorg. Tema hinnangul mängis ohvrite arvu vähenemises pearolli pikk ja kuiv sügis. ?Läbi aastate on avariide poolest kõige raskem aeg neljandas kvartalis, kuid sel sügisel oli suuri õnnetusi vähe. Teed olid praktiliselt kuni jõuludeni kuivad,? põhjendas Lilleorg.

Kui 1999. aasta 11 kuu jooksul hukkus lumest või vihmast libedal teel, udus või lumetormis 93 inimest, siis 2000. aasta sama aja jooksul kaotas rasketes ilmastikuoludes elu 52 liiklejat.

Murelikuks teeb aga Lilleoru sõnul see, et võrreldes üle-eelmise aastaga jäi raskete õnnetuste arv peaaegu samaks ning suurenes vigastatute hulk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing