Ametnikud tõlgendavad bussikonkurentsi erinevalt

05. jaanuar 2001, 10:07

Bussifirma Taisto soov astuda tütarfirma kaudu Eesti liiniturule toob esile nii maavalitsuste kui teede- ja sideministeeriumi ametnike erinevad arusaamad konkurentsist Eesti bussiturul, ka seadust tõlgendavad valitsusasutused erinevalt, kirjutab Postimees.

Lääne maavalitsuse majandusosakonna juhataja Harri Ermani sõnul jätab maavalitsus Taisto liiniloataotlused kooskõlastamata. 'Tegemist ei ole vaba turumajanduse, vaid ühistranspordiseadusega reguleeritud majandusega,' väitis ta.

Ermani sõnul peab bussifirmal olema turule tulekuks väga hea maine. 'Maakonnad ei taha turusolkijaid,' ütles ta.

Peale Lääne maavalitsuse kordas eile oma keeldumist lubada Taisto tütarfirmat Suure-Jaani Bussi Tallinna-Narva ja Tallinna-Narva-Jõesuu liinile Ida-Viru maavalitsus. Samas teatas kooskõlastuse andmisest esialgu taotlused kooskõlastamata jätnud Pärnu maakond, samuti lubab Taisto bussid liinile Tartu maakond.

7. detsembri teede- ja sideministeeriumi liiniloakomisjoni koosolekuprotokolli kohaselt kooskõlastuse andmata jätnud Lääne-Viru maakonna vanem Marko Pomerants teatas samuti Postimehele, et andis 13. detsembril Tallinna-Rakvere ja Tallinna-Narva-Jõesuu liinile kooskõlastuse.

Teede- ja sideministeeriumi asekantsleri ja liinilubade komisjoni esimehe Urmas Kuke sõnul peab taotlusel olema tingimata kooskõlastus läbitavate maakondadega, mida aga Taisto puhul ei saadud. Viljandi, Pärnu ja Tartu maavalitsuste esindajate hinnangul aga võib ministeeriumi liinilubade komisjon anda loa hoolimata maakonna vastuseisust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing