08. jaanuar 2001, 00:00

Times: Balkanil teeninud rahuvalvajate haigestumine leukeemiasse, mida seostatakse operatsioonides kasutatud radioaktiivsete lõhkekehadega, tekitab pingeid NATO ridades ja võib ohustada edasisi rahuvalveoperatsioone.

?Isegi kui riski ei ole, ei meeldi mulle mõte selliste relvade kasutamisest. Tahan, et tõde päevavalgele saaks,? ütles Euroopa Komisjoni president Romano Prodi.

Enamus Nato riike kinnitab, et tõendeid madala uraanisisaldusega relvade vähki tekitavast toimest ei ole ning süüdistavad Prodit avaliku hüsteeria õhutamises.

Financial Times: USA majanduskasvu aeglustumine mõjutab Euroopat vähem, kuna tegemist on suhteliselt suletud majandusruumiga ? Saksamaa ekspordist läheb USAsse vaid 2,6% ja Prantsusmaal 1,7%. Välisnõudluse vähenemist aitab omakorda korvata maksukärbetest tingitud tarbimise kasv siseturul.

Samuti on olukord soodsam Euroopa börsidel. Kuna tõus algas hiljem, on aktsiad vähem üle hinnatud. Ka ei ole neil elanike isikliku jõukuse seisukohalt sellist tähtsust nagu USAs ja börsi langus mõjutab tarbimist vähem.

Financial Times: Rootsi riik võib vähendada osalust Telias alla 50%le, ütles Rootsi peaminister Göran Persson. Perssoni sõnul ei tekitaks see Teliale ülevõtmise ohtu, vaid looks võimaluse strateegilisteks liitudeks teiste samas suurusjärgus sidefirmadega. Pärast seda, kui katsed ühineda Norra Telenoriga luhtusid, nimetatakse Telia võimaliku partnerina Taani TeleDanmarki. Enne seda tuleb aga Telial lahendada vaidlus 3G litsentsi ümber, millest firma koduturul ilma jäi, ning leida Jan-Åke Karki järel tühjaks jäänud kontserni juhi kohale uus inimene.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing