08. jaanuar 2001, 00:00

Norma suurosanik, sõidukite turvaseadmete valmistaja Autoliv murdis eile välja viimase aja langustrendist, kirjutas Dagens Industri.

Detsembris antud kasumihoiatuse järel 19% kukkunud aktsia, mis sellest ajast on veel 12% odavnenud, kerkis reedel tervelt 9%, 155,5 Rootsi kroonile.

?USA intresside alandamine ja bensiini hinna langus viitavad sellele, et nõudlus uute autode järele ei pruugi nii dramaatiliselt väheneda, kui esialgu arvati,? ütles Autolivi infojuht Mats Ödman. Teine põhjus on euro tugevnemine. ?Euro 1% tugevnemine dollari suhtes tähendab 1% ekstra kasumit igalt Autolivi aktsialt,? ütles ta.

Detsembrikuise kasumihoiatuse põhjustas autotootmise vähenemine nii Euroopas kui ka Põhja-Ameerikas. Lisaks rõhuvad kasumeid kerkinud toorainehinnad ja tootmiskulud, kõrgemad arenduskulud ning negatiivsed valuutaefektid. ÄP Online

Naftat tootvate riikide ühendus OPEC on nafta maailmaturu hinna languse ärahoidmiseks valmis toodangut piirama, ütles eile organisatsiooni peasekretär Ali Rodriguez, edastas uudisteagentuur Bloomberg reedel.

Otsus päevatoodangu vähendamisest 1,5 miljoni barreli ehk enam kui 5 protsendi võrra võib tulla juba OPECi järgmisel korralisel kohtumisel 17. jaanuaril. OPECi eesmärk on hoida nafta hinda vahemikus 22?28 dollarit barrelist, mis rahuldab nii tootjaid kui ka tarbijaid. Kui hind on kümme päeva järjest alla 22 dollari, piirab OPEC tootmist.

Neljapäeval tõusis OPECi naftakorvi hind 23,25 dollarile barrelist, detsembri viimased seitse tööpäeva oli aga hind 22dollarilisest miinimumist madalamal. ÄP Online

Merita Pank muutis alates reedest hoiuseintressimäärasid. Eriti tugevalt langesid dollarihoiuste intressid ? vastavalt tähtaegadele 0,6 kuni 0,8% võrra. Aastane dollarihoius teenib nüüd 3,46% intressi varasema 4,13% asemel. Lühiajaliste kroonihoiuste intressid tõusid 0,05% võrra, pikaajaline intress tõusis kuni 0,1%.

Aastane kroonihoius teenib varasema 4,9% asemel 5%. Pikaajalised eurohoiuseintressid langesid märgatavalt. Aastane eurohoius toob aasta baasil sisse varasema 3,56% asemel vaid 3,16%. ÄP Online

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing