09. jaanuar 2001, 00:00

USA osariikide peaprokurörid vannuvad, et jätkavad omal käel hagemist maailma suurima tarkvarafirma Microsoft monopoolsete meetodite vastu, kui USA kohtuministeerium George W. Bushi administratsiooni all peaks üritama süüdistused tagasi võtta, edastas Reuters.

Microsoft kaebas apellatsioonikohtusse edasi kohtuotsuse, mis kinnitas firma monopoolse seisundi kuritarvitamist ning nõudis Microsofti tükeldamist.

Bushi majandusnõunik Lawrence Lindsey on nimetanud Bill Clintoni administratsiooni meetmeid monopolide ohjeldamisel liiga radikaalseks ning lubanud poliitikat muuta. Microsofti kohtusse kaevanud 19 osariiki, kellel on mõjukaid mõttekaaslasi USA kongressis, lubavad aga ?kohtuasjaga lõpule minna?. Apellatsioonikohtu senist praktikat arvestades on tõenäoline, et kohus ei lükka alamastme kohtu otsust tagasi, vaid võib tühistada firma tükeldamise nõude.

Soome Sonera tahab vähendada oma osalust oksjonil mobiilside kolmanda põlvkonna litsentsi omandanud Saksa konsortsiumis Group 3G, kirjutas Kauppalehti.

Sonera juhatuse esimehe Markku Taloneni sõnul on soovijaid rohkesti ning need on valmis pääsu eest Saksa turule rohkem maksma, kui Sonera litsentsi eest maksis. Sonera eesmärk on vähendada oma 40% osalus firmas 20 protsendile. Kavandatava osa müügist loodab Sonera saada vähemalt 11 mld Soome marka. Sonera ja Hispaania Telefonica ostsid Saksa UMTS-litsentsi augustis 50 mld marga eest. Sonera osa sellest oli 20 mld.

Briti investeerimisfirma Williams DeBroe teatas eile, et andis Leedu Telekomi aktsiale hinde ?osta?, edastas Reuters.

Investoritele väljastatud raportis hindab DeBroe aktsia väärtuseks 3,03 litti, mis on 45% võrra kõrgem Leedu Telekomi praegusest 2,08litisest turuhinnast.

Leedu suurim pank Vilniuse Pank soovitab Leedu Telekomi aktsiat osta hinnasihiga 3,23 litti.

Seoses Optiva Panga ärinime muutmisega väärtpaberite keskregistris Sampo Pangaks, kaubeldakse panga 24 019 248 aktsiaga nimetuse SAMPO all.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing