BSA abil konfiskeeritud arvutid tehakse tühjaks enne riigile üleandmist

08. jaanuar 2001, 13:27

Seaduse kohaselt lähevad piraattarkara kasutanud firmadelt konfiskeeritud arvutid edasi haridusministeeriumi kaudu koolidesse, õpilasteni jõuavad tarkvarast tühjaks tehtud raudkastid.

Haridusministeeriumi üldosakonna juhataja Jaan Laidmets ütleb, et eelmisel aastal sai ministeerium kokku kümme kohtu otsustega konfiskeeritud arvutit.

'Viis neist kandsime maha - nad olid täiesti kõlbmatud, need on prügimäel,' seletab Laidmets. 'Firmad, kellelt arvuteid ära võetakse, teevad arvutid tühjaks. Pärast kohtuotsust on ju arvutid veel mõnda aega firmades, kus võetakse arvutitest kõik väärtuslik välja.'

Ülejäänud viis arvutit, mis olid paremas seisundis, anti Laidmetsa sõnul üle Tallinna Konstantin Pätsi Vabaõhukoolile ja Urvaste Eriinternaatkoolile.

'Sellest, et haridusministeerium on meile neid arvuteid eraldanud, oli natuke abi, aga asi on selles, et need olid nii-öelda tühjaks tehtud arvutid, kastid ilma tarkvarata,' tõdeb Tallinna Konstantin Pätsi Vabaõhukooli direktor Valdek Berendsen. 'Saime need arvutid eelmisel aastal ja raha tarkvara ostmiseks meil ei olnud. Praegu paneme just selle aasta eelarve kokku, muretseme siis ka tarkvara.'

Berendseni sõnul on kooli arvutiklass arvutitega komplekteeritud, kuid kuna arvutid vananevad kiiresti, oleks tarvis vahetada neid uuemate vastu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing