Haldusreform võtab uue pöörde

08. jaanuar 2001, 09:42

Regionaalminister Toivo Asmer ütles neljapäeval, et maavanematel tuleb veel kord valdade liitmise asjus tehtud ettepanekud üle vaadata ning neid täpsustada.

Asmer usub, et valitsus suurendab omavalitsusi nii, et väiksemates valdades hakkab elama vähemalt 8000 inimest, kirjutab Võrumaa Teataja.

Võrumaa Teatajale antud intervjuus ütles Asmer, et tõenäoliselt jõuab tuleval nädalal valitsuskabinetti arutamiseks haldusreformi kava, mis seab valla elanike alampiiriks 8000 inimest. ?Ma pole sada protsenti kindel, et kõik nii saab olema, kuid laias laastus küll,? ütles Asmer.

Varem on omavalitsustele teatatud, et valmis tuleb olla ühinemisteks, mille järel tekkivates valdades elaks vähemalt 3500 elanikku. Võrumaal juhindus sellest arvust enamik omavalitsusi.

Minister Asmer toonitas, et teave, mille kohaselt siseministeeriumi kava seab alampiiriks 8000 elanikku, on ajaleheinfo ning valitsus pole lõplikku otsust teinud.

Siseminister Tarmo Loodus teatas detsembri lõpul, et maavanemad soovivad riigireformi käigus praeguse 247 omavalitsuse asemel jätta alles 72-131 valda ja linna. Looduse sõnul jääb rahvaarv tulevastes valdades 8000 ja 12 000 vahele, mis jätab Eestisse umbes sada omavalitsust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing