Arco Vara alustab Kuressaare kesklinna väljaehitamist märtsis

08. jaanuar 2001, 09:43

Kuressaare linnavalitsuse ja kinnisvarafirma Arco Vara reedel sõlmitud Kuressaare kesklinna väljaarendamise operaatorlepingu järgi algab city ehitus märtsikuus, kirjutab Meie Maa.

Lepingu kohaselt kohustub kinnisvarafirma rahastama 25 miljonit krooni maksva linna raamatukogu-infokeskuse ehitust ja korraldama kesklinna väljaarendamise vastavalt kinnitatud detailplaneeringule.

Linnal on olemas partner, kes teeb kogu tehnilise töö, kui märtsis infokeskuse ehitus algab, ei tohiks rahastamisel probleeme tulla, rääkis linnapea Jaanus Tamkivi. Ta lisas, et linn ostab objekti hiljem välja. ?Omand ei muutu, aga ehitus tuleb meil ikkagi kinni maksta võimalikult lühikese perioodi jooksul,? sõnas linnapea.

Arendustegevusega seotud käibest saab operaator 6% teenustasu. ?Kinnistud tuleb müüa, hoonestusõigused seada, samuti hilisemad rendid,? selgitas Tamkivi.

Kesklinna detailplaneeringusse ja arendusprogrammi on linnapea sõnul haaratud ka endine kesklinna lasteaed ja 3300 ruutmeetrise parkla väljaehitamine Uuel tänaval.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing