EPL: kas Hansapank on Eesti ettevõte

08. jaanuar 2001, 07:58

Pärast seda kui Hansapank Leedu Hoiupanga (Lietuvos Taupomasis Bankas) omanikuks saab, on juba üle poole grupi äritegevusest Eestist väljas. Arvestades Taupomasise suurust ja arengut Lätis, võib Hansapanga töötajate hulgas eestlaste osakaal alla poole langeda, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Hansapanga omanike hulgas on 57 protsendiga juba mõnda aega kontrollival positsioonil Rootsi Swedbank. Juhatuse esimees Indrek Neivelt on kõnelenud ka peakontori kolimisest Riiga. Kas Hansapank on veel Eesti ettevõte?

Hansapank ise tahab, et teda käsitletaks kogu Baltikumi pangana. See on mõistetav, sest inimese suhe pangaga on palju lähedasem kui side mobiiltelefoni tootjaga. Leedulaste meelest on aga vähemalt praegu Hansapank selgelt Eesti pank. Hansapanga tippjuhtkond koosneb valdavalt eestlastest, panga ideoloogia, tavad ja ilme on heas mõttes eestipärased.

Eesti panga maine ei pruugi Hansapanka Leedu Hoiupanga ülevõtmisel takistada. Võrreldes Leedu panganduse mainega on Eesti pankade maine ülihea.

Leedulased võivad küll sõnades olla eestlaste suhtes iroonilised, kuid hindavad taset, mida siinsed ettevõtted viimaste aastatega on saavutanud. Õnnestumise korral on Hansapangal võimalus seega kogu Eesti nimel tõestada, et Eesti edu aluseks pole ainult osav enesemüük, vaid tõsine ja tulemust väärtustav töö.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing