PM: kontroll peab tõkestama passide mängu piiril

08. jaanuar 2001, 08:21

Tahate tihti Venemaal käia, aga viisa saamine on keerukas ja välismaalastele ida pool teinekord elu kallim, võtke Vene punane pass reisidokumendiks. Oluline on vaid, et taskuid sinise Eesti või halli välismaalase passiga ning punase passiga piiril ära ei vaheta. Mis see on? Vastus on lihtne - küüniline pragmatism, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Topeltpassindust peab siseministeeriumi ametnik Kädi Riismaa ebameeldivaks probleemiks. Diagnoos on muidugi õige, ainult et «haiguse» tekkimist oleksid pidanud kodakondsusametnikud märkama juba palju varem.

Vaevalt et mingist ühisest topeltpasside andmebaasist Venemaa saatkonnaga asja saab. Kui juba Vene kodanike üldarvu puhul on kodakondsusamet ja Venemaa saatkond erinevatel seisukohtadel, siis selle kõrval on kuus tuhat topeltpassi teisejärgulisem küsimus.

Seega - loota tuleb eelkõige oma jõududele. Mõte juba piiril Vene viisata reisivalt inimeselt küsida, millise dokumendiga too tahab Venemaa piiripunkti läbida, on mõistlik samm. Kusagilt tuleb alustada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing