KAPO palgad tõusevad

09. jaanuar 2001, 10:24

Tänasel istungil kiitis valitsus heaks KAPO politseiametnike töötasu tõstmise määruse, mille eelnõu algatas siseministeerium.

Vastavalt politseiteenistuse seaduse paragrahvile 19 kehtestatakse politseiametnikele diferentseeritud palgaastmestik 1. kuni 10. palgaastmeni. Kaitsepolitseiameti politseiametnike palgaastmestiku madalaim kuupalgamäär on 5500 krooni.

Võrreldes Kaitsepolitseiameti politseiametnike 2000. aasta palgamääradega suurendatakse 2001. aastal kõrgematest politseiametnikest komissaride palgamäärasid.

Palgamäärade diferentseerimisel on siseministeerium aluseks võtnud eelkõige erinevused politseiametnike vastutuse astmes. Lisaks palgamäärade diferentseerimisele ametnike põhigruppide järgi, kehtestatakse suuremad palgamäärad ka keskstruktuuriüksuses töötavatele politseiametnikele.

Määruse seletuskirja kohaselt tingib komissaride palgamäära tõstmise vajaduse see, et nende töös on tähtis koht ka konkreetsete uurimis- ja jälitustoimingute planeerimisel. Määruse järgi suurendatakse Kaitsepolitseiameti politseiametnike palgamäärasid piirkonniti Ida-Viru maakonnas 25 %, Tallinnas 15 % ja Võru maakonnas 15 %.

30-50% suurenevad ka korrapidamisosakonna kiirreageerimisülesandeid täitvate vanempolitseiametnike palgamäärad. Nende politseiametnike teenistuskohustusteks on näiteks kuriteo toimepannud, relvastatud ja ohtlike isikute kinnipidamine ja relvitustamine, pantvangide vabastamine, ebaseaduslikult hõivatud objektide vabastamine või muude eriti ohtlike ja operatiivset tegutsemist vajavate olukordade lahendamine.

Kõrgharidusega vanempolitseiametnike palgamäärad suurenevad eelnõu järgi 10%. Siseministeeriumi hinnangul on see vajalik väärtustamaks kõrgharidust ning motiveerimaks politseiametnikke jätkama õpinguid kõrgkoolides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing