Pedagoogikaülikooli rektori kohale tuleb tihe rebimine

09. jaanuar 2001, 08:05

Kevadel vabanevale Tallinna Pedagoogikaülikooli (TPÜ) rektori ametikohale tõotab tulla tihe konkurents, kus ülikooli praeguste juhtide kõrval võivad kandidaatidena üles kerkida poliitik Peeter Kreitzberg ja demograaf Kalev Katus, kirjutab Eesti Päevaleht.

Keskerakonna abiesimeest Kreitzbergi soovib rektorikohal näha rühm matemaatika- ja loodusteaduskonna inimesi. ?Esimest korda kuulen sellest ? ma ei oska veel midagi öelda. Igal juhul tuult kõrbest ma püüdma ei lähe,? ütles Kreitzberg, kes õpetab pedagoogikaülikoolis veerand professorikohaga kasvatusfilosoofiat.

Kasvatusteaduskonna dekaani Ene Mägi sõnul pole arutuse olnud ei Kreitzberg ega ka ükski teine nimi. ?Ta on suurepärane õppejõud ja meeldiv inimene, aga me pole kandidaatide küsimusega tegelenud. Vahepeal ei saanud üldse aru, millisele ülikoolile siin rektorit valitakse,? tõdes Mägi.

TPÜ õppejõudude hinnangul omavad häid võidu?ansse sotsiaalteaduskonna dekaan Mati Heidmets, kehakultuuriteaduskonna dekaan Rein Haljand ning teadus-ja arendusprorektor informaatikaprofessor Peeter Normak.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing