Poepiim läheb kallimaks

09. jaanuar 2001, 08:05

Kuna toorpiima hind on eelmise aasta jooksul kahekordistunud, ennustavad tootjad piimaliitri hinna tõusu poes üheksa kuni kümne kroonini, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Piima hind tõuseb lähema poole aastaga üheksa ja kümne krooni vahele,? ütles Tallinna Piimatööstuse juhatuse esimees Neeme Jõgi. Tema sõnul on hinnatõus möödapääsmatu, kui tahetakse põllumajandustootjatele maksta piima eest hinda, mis jätaks neile võimaluse pärast ots otsaga kokkutulemist ka hädavajalikke investeeringuid teha.

?Vastasel juhul oleme varsti olukorras, kus piimatehased on kvaliteetsed ja vastavad euronõuetele, kuid ei ole ühtegi tootjat, kelle käest võiksime toorpiima osta,? ütles Jõgi.

Jõgi sõnul on olukord piima väljamüügihinnaga absurdne. Hind hoitakse kunstlikult madalal ja see ei ole muutunud märgatavalt alates 1994. aastast, sõnas ta. Paraku on konkurents seni takistanud hinda tõstmast.

ASi Põlva Piim juhataja Aivar Häelmi sõnul tõstavad nemad piima hinda esimesel võimalusel.

?Need mõnikümmend senti, mis piima hind viimastel kuudel tõusnud on, on alles algus,? sõnas ta. Piima kokkuostuhind on tõusnud aastaga 1.50 krooni pealt 3.30 kroonini ning on selge, et see hakkab avalduma lähiajal ka väljamüügihinnas, rääkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing