Eesti Panga kasumieraldis riigieelarvesse võib suureneda

09. jaanuar 2001, 14:24

Eesti Panga möödunud aastastele lootustele tuginedes kavandas rahandusministeerium keskpanga eelmise aasta kasumist riigieelarvesse 20 miljonit krooni, keskpanga oodatust oluliselt suurem kasum võib aga seda summat suurendada.

?Summaliselt panime me riigieelarvesse kirja 20 miljonit. Me tegime pangale järelpärimise, et kui suureks nad loodavad 2000. aasta kasumi kujunevat, ning nad pakkusid prognoosina välja 80 miljonit,? selgitas rahandusministeeriumi riigieelarve osakonna juhataja Ants Liiver. Pangaseadust ja muid nõudeid arvestades leiti, et 25% sellest võikski riigieelarvesse minna.

?See, milline summa tegelikult riigieelarvesse tuleb, selgub alles kusagil suvel, kui tulemuse on kinnitanud panganõukogu ja ka riigikogu,? ütles Liiver. ?Põhimõtteliselt on muidugi võimalik, et eelarvesse tuleb rohkem, aga nagu näitas eelmine aasta, ei pruugi ka midagi tulla,? lisas ta.

Eelmise aasta riigieelarvesse oli kavandatud 120 miljoni krooni laekumine keskpanga kasumi arvelt, kuid kuna pank sai 1999. aastal hoopis 79,4 miljonit krooni kahjumit, siis ei tulnud eelarvesse midagi. 2000. aastal teenis Eesti Pank krooni kattevara investeerides hinnanguliselt ligi 700 mln krooni kasumit.

?Selles pole ju muidugi midagi seadusevastast, kui Eesti Panga kasumi arvelt riigieelarvesse seekord kavandatust rohkem tuleb,? ütles Liiver.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing