Märtsist asendatakse reisijatevedu Eesti Raudtee raudteel maanteetranspordiga

Raimo Ülavere 09. jaanuar 2001, 17:56

Alates märtsist asendatakse reisijatevedu Eesti Raudteele kuuluval raudteel maanteetranspordiga, kuni märtsini raudteel reisijateveo korraldamiseks esitab teede- ja sideministeerium ASile Edelaraudtee riikliku tellimuse.

Vastavalt tellimusele ei tohiks kuni veebruari lõpuni reisirongide sõiduplaanis muudatusi toimuda, rongid peaksid jätkama 2000 aastal kehtinud sõidugraafiku alusel. Alates märtsist asendatakse reisijatevedu raudteel maanteetranspordiga ja riiklik tellimus reisijateveole Eesti Raudtee infrastruktuuril lõpeb.

Valitsus tegi teede- ja sideministrile ülesandeks tagada reisijate parem teenindamine ja maanteetranspordi abil reisijateveo suurendamine 1/3 võrra. Raudteetranspordi lõpetamise tulemusena on võimalik suunata ülejäävad ressursid teede remondiks.

'Kuna riigihankekonkursid reisiliikluse korraldamiseks on ebaõnnestunud ja AS Edelaraudtee teatas, et ei ole suuteline riigieelarves ettenähtud vahenditega tagama reisiliiklust käesoleva aasta lõpuni, asendame raudteeliikluse maanteetranspordiga. Raudtee dotatsioonist vabanevaid summasid kasutame uute bussiliinide toetamiseks ja Kagu-Eesti maanteede sihtotstarbeliseks rekonstrueerimiseks,' ütles Teede- ja sideministeeriumi asekantsler Urmas Kukk.

Veebruari lõpuks viib Teede- ja sideministeerium koostöös omavalitsustega läbi ühistranspordisüsteemi analüüsi, mis selgitab välja elanikkonna liikumisvajaduse Kagu-Eestis. Vastavalt analüüsi tulemustele toimub bussiliikluse korraldamine alates märtsist.

2001. aasta riigieelarves on reisiliikluse dotatsiooniks ASi Eesti Raudtee infrastruktuuril ette nähtud 60 miljonit krooni. AS Edelaraudtee, kes reisiliiklust korraldab, küsib oma kulude katteks üle kahe korra enam.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing