EPL: Eesti õed võõrsil hinnas

10. jaanuar 2001, 08:21

Eesti riik kulutab ühe meditsiiniõe välja õpetamiseks kolm ja pool aastat ning 42 000 krooni, kuid peab täna kibedusega pealt vaatama, kuidas heade kutseoskustega õed Eesti haiglate asemel hoopis Norrasse tööle lähevad, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Kuigi ka Eestis on juba täna puudu paar tuhat meditsiiniõde, ei saa me koolitatud spetsialistide lahkumisele kätt ette panna. Meditsiiniõdede massiliselt võõrsile lahkumist pole ehk siiski põhjust karta.

Tõsiasi on, et Eesti jõukamad naaberriigid otsivad Eestist sobivat tööjõudu eelkõige sellistesse piirkondadesse, kuhu oma õdesid on raske tööle saada. Ahvatleva palganumbri varjuküljeks on nii aastateks siduv leping kui leppimine võimaliku ületunnitööga.

Seepärast ei näi Eesti eluolu edenedes sellised tööpakkumised enam nii ahvatlevad, sest ka kodust kaugel elamisel on oma hind, mida alati rahasse arvestada ei saagi.

Põhjamaade huvis Eesti meditsiiniõdede töökäte vastu on siiski ka midagi head. See sunnib tervishoiu-ja haiglajuhte mõtlema, kuidas õdede tööd vääriliselt tasustada ning palgatõusuks lõpuks raha leida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing