Siinsed venelased usaldavad Eesti riiki

10. jaanuar 2001, 09:57

Saar Polli poolt läbi viidud uuringu Balti baromeeter 2000 tulemuste põhjal usaldavad Eesti venelased oma koduriiki oluliselt enam kui nende rahvuskaaslased Lätis ja Leedus.

Küsimusele suhtumisest praegusesse valitsemisse riigis andis positiivse hinnangu 62% Eestis elavatest venelastest, samal ajal kui Lätis oli vastav protsent 39 ja Leedus 42. Professor Rose lasi vastajatel panna skaalal miinus 100 kuni pluss 100 ka hindeid, antud küsimuse Eesti venelaste keskmiseks hindeks (valitsemisele) kujunes +9, Lätis -10 ja Leedus -7.

Oma majandusliku olukorra paranemist võrrelduna viie aasta taguse ajaga hindas positiivselt täpselt sama protsent eestlasi ja venelasi(28%), mis on kõrgem samadest näitajatest Lätis ja Leedus. Ilmselt sellest tuleneb ka positiivsem hinnang kogu majandussüsteemile riigis, mida hindas positiivseks 63% Eestis elavatest, 31% Lätis elavatest ja 23% Leedus elavatest venelastest.

Ka tulevikku vaadates on eestimaalased (eestlased ja venelased) optimistlikumad kui lätlased ja leedulased ning nende riikide venelased. Vastajatel paluti hinnata ka oma suhtumist riigi majandusse viie aasta pärast. Selgus, et kõrvuti eestlastega hindab ka 77% Eestis elavatest venelastest seda positiivseks, sama suhtumist väljendas Lätis 44% ning Leedus 43% venelastest. Keskmiseks hindeks Eestist saadud vasuste põhjal osutus +31, Lätist -5 ja Leedust -8.

Rahvastikuminister Katrin Saksa sõnul on saadud vastused järjekordseks kinnituseks, et vaatamata informatsioonile venelaste aktiivsest Venemaa kodakondsuse taotlemisest usuvad kohalikud venelased Eesti riiki ja majandussüsteemi ning soovivad end selle tulevikuga siduda. 'Unustada ei saa ka fakti, et 82% küsimustele vastanutest Eestis elavatest venelastest on, kas sõbrad tuttavad või äripartnerid Venemaal, misttõttu võib arvata, et passi taotletakse väga pragmaatilistel põhjustel,' sõnas Saks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing