ÄP: Eestimaine toodang arenes tänu idaturu ärakukkumisele

10. jaanuar 2001, 15:35

Eestimaine toodang teinud läbi märgatava arengu tänu Eesti turu avamisele konkurentsile, samuti 1997/98. aasta kriisi järgsele idaturu ärakukkumisele ja jätkuvale välisinvesteeringute sissevoolule, kirjutab homne Äripäeva juhtkiri.

Eestlane eelistab eestimaist leiba, piima ning liha ja vorsti ning ta on rahul kodumaiste kaupade valiku ning nende kvaliteediga kauplustes, kinnitab Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) neli aastat järjest läbiviidud eestimaalaste toidukauba ostueelistuse uuring. Mis võikski ettevõtjaile olla parim hinnang kui tarbija rahulolu.

Vene turu ärakukkumine 1997. aasta börsikrahhi järel oli ränk katsumus eriti Eesti põllumajandustootjaile ja toiduainetööstusele. Samas sundis see ettevõtjaid kiirelt tegutsema ? otsima uusi turge läänes. See aga eeldas suuremat rõhuasetust tootearendusele, toodete kvaliteedi tunduvat parandamist ning see omakorda uue tehnoloogia ja uute seadmete kasutuselevõttu. Kiiremini said jalad alla need ettevõtted, kes said rahasüsti väljastpoolt Eestit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing