PM: segadused Eesti Raudtee erastamise ümber jätkuvad

10. jaanuar 2001, 08:28

Erastamisagentuuri juhtkonna kummalised vangerdused Eesti Raudtee enamusosaluse erastamisel lisavad veelgi plekke Eesti kõigi aegade kalleimale erastamistehingule, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Postimehe poolt eelmise aasta suurimaks tehinguks hinnatud Eesti Raudtee erastamisele USA taustaga Rail Estoniale on lisandunud üha uusi tumedaid varje. Erastamisagentuuri juhtkonna väidetav kokkumäng erastajatega on plekk, mida on juba üsna raske eemaldada.

Raudtee erastamine sai kummalise alguse juba erastamise nõustaja valikul. Üllatuslikult tõsteti esile Briti firma GIBB, kellele mängiti osavalt kätte kogu erastamistehingu nõustamine, ilma et ta riigihanke konkursil oleks pidanud osalemagi. Nõustamiskonkursil kaotajaks jäänutel jäi vaid tõdeda, et neid on osavalt üle mängitud.

Kellegi kavalat mängurikätt oli tunda ka hilisema erastamise käigus - strateegilise investori ning tagatisraha nõude kaotus tekitasid olukorra, kus võitjaks võis kuulutada tundmatu taustaga firma, milles olid miskipärast kindlad vaid koalitsioonipoliitikud. Ükski usaldusväärne raudteefirma end sellega seostada ei julgenud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing