Rahvas nõudis Noole postmarki

10. jaanuar 2001, 08:31

Täna tuleb müüki teise elava eestlasena postmargil kujutatud Sydney olümpiavõitja Erki Noole mark. Kahe aasta eest lasi Eesti Post käibele president Lennart Meri näopildiga postmargi, kirjutab SL Õhtuleht

?Kasutatud on fotosid, mis võeti Sydney olümpiamängude ajal,? ütles Eesti Posti kommertsdirektor Reet Nuu. Fotode autor on Toomas Huik Postimehest ja Jarek Jõepera SL Õhtulehest.

Noole mark läheb müüki hommikul, kui postiettevõtted lahti tehakse. Tallinna peapostkontorisse tuleb Nool kohale kell neli pärastlõunal ja jagab autogramme.

?Margi idee ei tulnud ühelt inimeselt, ikka rahvas nõudis,? selgitas Nuu. ?Eeskujuks toodi teisi riike, ka Leedut ja Lätit, kes on andnud oma kodumaale kuulsust toonud sportlaste marke välja. Pärast kullavõitu hakkas sadama küsimusi ja ettepanekuid üleskutsega - Erki Nool postmargile.?

Pool miljonit Erki Noole marki trükiti Vaba Maa trükikojas, margi müügihind on 4 krooni 40 senti. Kaks aastat tagasi välja antud Lennart Meri margi trükiarv oli 700 000, sõnas Nuu, kes loodab, et Noole marki ostetakse hästi. Näiteks mitmekordse maailmameistri, vormelisõitja Mika Häkkineni mark müüdi Soomes omal ajal läbi vaid mõne tunniga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing