Rongiliiklus võib lõppeda juba esmaspäeval

11. jaanuar 2001, 08:32

Valitsuse teisipäevane kokkulepe jätkata rongiliiklust Tartu ja Narva suunal veebruari lõpuni võib osutuda mõttetuks, sest leping Edelaraudteega nende liinide teenindamiseks kehtib vaid esmaspäevani ja selle pikendamine vajab uusi kõnelusi, kirjutab Postimees.

Edelaraudtee juhatuse nõuniku Urmas Glase sõnul on riik neile küll uue lepingu esialgse projekti saatnud, kuid kas see sellisel kujul ka alla kirjutatud saab ning kas teisipäeval jätkub reisijatevedu senises mahus, on veel lahtine. ?Uuest lepingust sõltub, kas kõik senised liinid jäävad käiku,? lausus Glase.

Regionaalminister Toivo Asmeri sõnul ei pruugi aga teede- ja sideministeeriumi välja käidud 28. veebruar olla rongiliikluse lõpetamise lõplik tähtaeg, sest enne seda peab kindel olema, et kõiki seniseid rongiliine saab ka bussidega teenindada.

Asmeri sõnul on selge, et majanduslikult on bussivedu tunduvalt odavam, kuid lisaks majanduslikule küljele tuleb kaaluda ka regionaalküsimusi, sest paljudel oli rong seni ainus võimalik liiklusvahend.

Teede- ja sideministeeriumi pressiesindaja Aap Tänava sõnul on maakondade vastavatele asutustele juba praeguseks korraldus antud, et kõik teed saaksid üle vaadatud ja vajalikud lõigud remonditud.

Alternatiivi bussiliiklusele ministeerium aga ei näe, sest riigieelarvest on nende liinide doteerimiseks eraldatud 60 miljonit krooni, aga Edelaraudtee küsis samas mahus opereerimise eest 138 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing