Kagu-Eesti maavanemad on rongiliikluse lõpetamise vastu

11. jaanuar 2001, 08:47

Kolm Kagu-Eesti maavanemat esitasid teisipäeval teede- ja sideministrile kirja, milles avaldavad vastuseisu valitsuse otsusele asendada reisijatevedu raudteel bussitranspordiga, kirjutab Võrumaa Teataja.

Maavanemad Mait Klaassen, Rein Randver ja Mart Madissoon teatavad, et rongiliiklust bussiliiklusega täielikult asendada pole võimalik ega otstarbekas. Nende hinnangul pole praegusi bussiliine võimalik raudtee sõiduplaani järgi kohendada. Lisaks sellele puuduvad bussifirmadel sobivad väikebussid maakohtade viletsatel teedel sõitmiseks.

?Kruusateede seisukord maakonnas on halb, sest 1991. aastast on kattekruusa lisatud vaid teede hoolduse käigus üksikutele lõikudele. Enamat pole võimaldanud rahapuudus, mis eriti teravalt annab tunda ääremaa teedel,? kirjutavad kolm maavanemat.

Samuti ei ole maavanemate hinnangul võimalik maakondadele eraldatava reisijateveo- dotatsiooniga tagada vajalikul tasemel bussiliiklust ning avada uusi liine.

Maavanemad avaldavad kartust, et reisijateveo lõpetamine raudteel toob kaasa inimeste lahkumise maalt ning külaelu hääbumise.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing