Meri andis õiguskantsleri parlamendi leida

11. jaanuar 2001, 08:14

Pärast seda, kui riigikogu toetuseta on jäänud kolm presidendi esitatud õiguskantsleri kandidaati, lükkas Lennart Meri uue õiguskantsleri otsimise seda avalikult välja ütlemata parlamendi mureks, kirjutab Postimees.

Valitsuskoalitsioon - Isamaaliit, Reformierakond ja Mõõdukad - peab järgmiseks esmaspäevaks lõpetama enda erakondade sisesed ja koalitsiooni osapoolte vahelised konsultatsioonid ning ütlema president Lennart Merile nime või nimed, kes pälviksid õiguskantsleri hääletusel riigikogu enamuse toetuse.

Mitmed parlamendipoliitikud andsid Postimehele mõista, et vaikiva nõusoleku selliseks käiguks andis valitsuskoalitsioonile just Meri ise, sest tema senised favoriidid - justiitsministeeriumi asekantsler Priit Kama, rahvusvahelise õiguse professor Rein Müllerson ja vandeadvokaat Kaido Pihlakas - on kõik kuulnud vaid riigikogu ei-otsust.

Postimeest konsulteerinud parlamendisaadikud hindasid Meri nüüdset otsust lükata otsustamine juba ette riigikogule kui taandumist.

?Presidendil ei ole meile pakkuda tugevaid kandidaate, lisaks tunneb ta mõistetavat kibedust parlamendi suhtes, kes on talle ainult ei öelnud,? rääkis riigikogu üks koalitsioonipoliitikuid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing