Tartu hulgimüüja Tirsi Hulgi tegutseb uue nime all

11. jaanuar 2001, 16:49

Tartu üks suuremaid hulgimüügifirmasid AS Tirsi Hulgi, kellelt majanduspolitsei võttis eelmisel aasta lõpus osa dokumente võetuse käigus ära, jätkab alanud aastast jae- ja hulgimüüki uue, ASi Tirsi Grupp nime all. Tirsi Hulgi tegevusvaldkond on uuest aastast kinnisvara haldamine.

Tirsi Grupi ja Tirsi Hulgi juhatuse liikme Toomas Määritsa sõnul oli neil plaan firma lahku lüüa juba ammu. 'Enamik suureks kasvanud firmasid eraldab põhitegevuse kinnisvara haldamisest,' rääkis Määrits. 'Meile soovitas seda teha ka audiitor.'

Määrits nentis, et nimevahetus sattus kahjuks ebasobivasse aega, mil firma käibedokumentide vastu näitas kõrgendatud huvi üles majanduspolitsei. 'Mingit kantimist siin ei ole ega mingi tühja kesta mahajätmist samuti,' kinnitas Määrits. 'Tirsi Hulgi on ju endiselt olemas ja vastutab kõige eest, mis toimus kuni selle aasta alguseni.' Määritsa sõnul on nii Tirsi Hulgi kui Tirsi Grupi omanikud samad: tema ise ja Tõnu Samm.

Ligi poolteist kuud kestnud võetuse tulemusel viis majanduspolitsei eelmise aasta oktoobris-novembris Tirsi Hulgist minema üle 20 000 dokumendi, mis kajastasid ettevõtte 1998. aasta majandustegevust. Toomas Määritsa sõnul on majanduspolitsei poolt pärast võetust täielik vaikus.

Tirsi Hulgi suhtes on käimas ka ligi kaks aastat tagasi alanud kriminaalasi, mille kohaselt süüdistatakse Tirsi Hulgit selles, justkui oleks firma juhatuse liige Tõnu Sammi ja tema ema vahel sõlmitud laenuleping võltsitud. Kriminaalasjas mingi lahenduseni pole jõutud.

Kinnisvara haldav Tirsi Hulgi plaanib mai keskel alustada Tartusse Räni linnaossa 1500 ruutmeetri suuruse kaupluslao ehitamist. Toomas Määritsa sõnul on Tirsi Hulgil maad ka Annelinnas, kuhu on tulevikus kavas samuti kauplusladu ehitada.
Tirsi Hulgi eelmise aasta käive oli veidi alla 200 miljoni krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing