Paides siiski kaks nõuetele vastavat koolisööklat

11. jaanuar 2001, 10:44

Teade sellest, et ükski Järvamaa koolisöökla ei vasta toiduhügieeni nõuetele, ei pea vähemasti Paide puhul paika, sest omanike arvates pole probleeme hisgümnaasiumi ja lasteabikeskuse köögiga, vahendas Kuma Raadio uudistepealik Olev Kenk.

Täna esitavad Paide aselinnapea Kaido Ivask ja linna haridusjuht Jüri Hansen linnavalitsusele ettekande linna lasteaia- ja kooliköökide seisukorrast. Hansen ütles Kuma raadiole, et kuna Paide Ühisgümnaasium on alles ehitatud, siis on ka sealne söökla ja köök korras. Lasteabikeskuses tehti äsja remont ning köök on seal korras.

Gümnaasiumi ruumid vajavad tõsist kapitaalremonti, Slaavi gümnaasiumil on ventilatsiooni ja elektri nõuded täidetud, kuid ruume tuleb valgendada.

Kõige rohkem on muret Hanseni teada kesklinna lasteaias, sest kõigi nõutete järgimiselks seal ruume polegi, köögis pole ventilatsiooni. Sookure lasteaia ventilatsioon ei tööta nii kui peaks, köögi töötajatel pole pesemisvõimalust.

Hansen pole nõus ka sellega, et Eesti koolisööklate korrastamine nõuab miljardeid, kuid ta oli nõus, et Paide gümnaasiumi söökla remont, mis nõuab vähemalt miljoni, käib praegu linnale üle jõu. Hansen kinnitas, et Paide ei jää lootma riigi abile. 'Kui abi tuleb, on hea, kuid ennekõike tuleb omavalitsusel ise püüda hakkama saada,' sõnas Hansen.

Agnes Jürgens kinnitas täna Kuma Raadiole, et hinnang Järvamaa koolisööklate kohta on tulnud Järvamaalt. 'Koolidirektorid ise on oma koolide olukorda nii hinnanud.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing