Tartu teaduspark toetab teadusmahukaid firmasid

11. jaanuar 2001, 11:46

Sihtasutuse Tartu Teaduspark (TTP) inkubatsioonikeskus laieneb 1500 ruutmeetri võrra. Homme pidulikult avatavate ruumide ostmiseks ja renoveerimiseks on Tartu teaduspark investeerinud umbes 6 miljonit krooni, ütles Tartu teaduspargi tegevdirektor Enn Erme.

Raha inkubatsioonikeskuse laiendamiseks sai Tartu teaduspark Phare programmi kaudu, majandusministeeriumi eraldistest ning eraallikatest. Suurim erainvestor on AS Clifton, kes teeb ettevalmistusi, et hakata uues inkubatsioonikeskuses tootma maailmas ainulaadseid galliumarseniiddioode.

Tartu teaduspargi juurde loodud inkubatsioonikeskuse eesmärk on võimaldada alustatavatel kõrgtehnoloogiafirmadel ja teadusmahukatel ettevõtetel tegeleda vaid oma põhitööga. 'Lisaks kommunikatsiooniteenustele pakume firmadele koolitust, nõustamist ja muid teenuseid,' rääkis Erme. 'Inkubatsioonikeskus aitab genereerida uut ettevõtlust.' Erme kinnitusel aitab inkubatsioonikeskus tõsta tunduvalt uute firmade ellujäämisprotsenti.

Tartu Teaduspargi eestvõttel käivitub veebruaris Jõhvi äri- ja inkubatsioonikeskus, kuhu koondub 10-11 teadusmahukat firmat.

Tartu teaduspargi ruumides tegutseb praegu 26 firmat, kelle kogukäive oli 1999. aastal 32 miljonit krooni. Koos assotsieerunud liikmetega on Tartu teaduspargil 32 liiget, kelle kogukäive oli 1999. aastal 96 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing