Eesti loobus ennast Soomes tutvustamast

11. jaanuar 2001, 08:07

Vastloodud Turismiagentuur sulges eelmise aasta lõpus Helsingis asunud Eesti infobüroo, mis turismiga seotud firmade hinnangul võib Eesti kohta saadava teabe vähenemisega tekitada kahju riigile tervikuna, kirjutab Eesti Päevaleht.

Turismiagentuuri direktori Riina Lõhmuse sõnul suleti Helsingi infopunkt seoses Turismiameti likvideerimisega ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse alla kuuluva Turismiagentuuri loomisega. ?Samas tegelevad kõik Euroopa riigid praegu oma välisesinduste ümberhäälestamisega, sest internetipõhised lahendused on loonud uued info edastamise kanalid,? märkis ta.

Ta tunnistas samas, et riigi kui reisisihi tutvustamine on väga oluline ja riigil on sellega seoses nii võimalused kui ka kohustused oma ettevõtjate ees. ?Me töötame selles osas välja uusi lahendusi,? ütles Lõhmus.

Lõhmuse sõnul oli 1998. aasta oktoobrist tegutsenud Helsingi infopunkt üpris populaarne. ?Päevas küsiti sealt teavet keskmiselt 60?100 , väljaspool turismi kõrghooaega oktoobrist aprillini 20?30 korda,? ütles Lõhmus.

Turismifirma Baltic Tours reklaamijuht Kristiina Raid sõnas, et nemad seoses infokeskuse sulgemisega kliente ei kaota, küll aga võivat see kahju tekitada Eestile tervikuna. ?Eesti esindatus maailmas on niigi nõrk ja välismaalased on üldiselt harjunud enne reisi eeltööd tegema, infokeskustest teavet saama,? sõnas Raid.

Eestil on turismiinfopunkt välisriikidest vaid Saksamaal Münsteris.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing