Korteriafääri uurimist võib tabada krahh

11. jaanuar 2001, 08:27

Ligi kaks aastat kohtukarussellis keerelnud Tallinna vanalinna korteritega sahkerdamises süüdistatud Rein Koidu ja Aldo Niiluse õigeksmõistmine võib korteriafääri edasise uurimise, sealhulgas Jüri Oti süüdistamise viia krahhini, kirjutab Postimees.

Vanalinna munitsipaalettevõtte eksdirektori Rein Koidu (58) kaitsja vandeadvokaat Aivar Pilve sõnul ei pruugi korteriafääri edasisest uurimisest midagi välja tulla, sest uued, Koidust ja Tallinna Kesklinna endise vanema Jüri Oti kunagisest asetäitjast Niilusest (37) kraad kõrgemad ametnikud võib päästa kriminaalsüüdistusest kuritegude aegumine.

?Kõik 1995. aasta kuriteoepisoodid ongi juba aegunud, tänavu kevadel on järg ka 1996. aasta episoodide käes,? lausus Pilv.

Eelmise aasta oktoobris alustas prokuratuur uue kriminaalasja menetlemist, et selgeks teha, kelle süül läks linna omandist välja hulk kortereid ja mitteeluruume.

Keskkriminaalpolitsei juhtivinspektor Rocco Ots ütles, et kriminaalasi on algatatud fakti kohta ja praegu kontrollitakse mitme Kesklinna ametniku tegevuse seaduslikkust.

?Selles asjas on paarkümmend episoodi ja huviorbiidis mitu nime, sealhulgas Jüri Oti oma,? lausus Ots.

Uue kriminaalasja saatus, samuti Oti vastutusele võtmine sõltub aga nii Otsa kui ka keskkriminaalpolitsei asedirektori Kersti Jundase sõnul otseselt Koidu ja Niiluse kohtulahendist, mida nad seetõttu väga ootavadki.

Eile tühistas Tallinna ringkonnakohus linnakohtu määruse ning saatis Koidu ja Niiluse kriminaalasja sama kohtu teisele koosseisule arutamiseks tagasi. Pilv loodab, et kohtuvõit pole enam mägede taga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing