Männik: maksu vähendamine süvendab banaanivabariiki

11. jaanuar 2001, 13:06

Riigikogu Rahvaliidu fraktsiooni ja rahanduskomisjoni liige Jaanus Männik ütles füüsilise isiku tulumaksu vähendamist kommenteerides, et mõistlik tegu see küll ei oleks.

Tulumaksmäärad ei ole Eestis nii kõrged, et oleks vajadust nende alandamise järele, rääkis Männik. Riik oma kohuste täitmiseks peab tulusid koguma ja praegu neid tulusid tikub enne vähe, kui palju olema. Tulumaksukoormust on mõistlik vähendada tulumaksuvaba miinimumi tõstmisega ja selle sidumine laste arvuga. See teeniks paremini Reformierakonna eesmärki maksukoormust alandada ja aitab vaesemat ning massilisemat osa palgasaajatest järele.

Tulumaksumäära alandamine süvendab seda banaanivabariiki, mis meil juba tekkinud on. Meil on väga väike jõukas seltskond ja suur hulk vaeseid ning riik ei suuda oma kohustusi riigina täita ehk siis tagada tasakaalustatud arengut, selgitas Männik. Oleme põhjamaa ja peame püüdma Skandinaavia riikidega ühte jalga käia, mitte aga mingisugust linnriiki ehitama. Praegu on meil maksukoormus juba kriitilise piiri peal ja seda alandada pole mõistlik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing