Filee Lihatööstus pürib eurokõlblikuks

11. jaanuar 2001, 09:37

AS Filee Lihatööstus investeeris toodete parema ja stabiilse kvaliteedi saavutamiseks 2000. aastal kokku 5 miljonit krooni. Tootmise euronõuetega vastavusse viimiseks planeerib ettevõtte lähima kahe aasta jooksul investeerida veel 10 miljonit krooni, teatas firma marketingi koordinaator Kristel Kindsigo.

Majandustegevuse muudab ettevõttele keerukaks asjaolu, et lihasektoris tegutsejal tuleb praegu teha väga suuri kapitalimahutusi eesmärgil saada 1. jaanuariks 2003 tunnustatud kui euronõuetele vastav tööstus. Samas on Eestis küllalt palju firmasid, mille tegevuse vastavust õigusaktidele ei jälgi sisuliselt ükski kontrollamet.

'Ausalt riigimakse tasuval ettevõttel on seetõttu küllalt raske tegutseda kõrvuti Eestis vohava nö. 'musta lihaturuga', mille toodangut müüakse oluliselt madalamate hindadega. Ettevõtte konkurentsivõimelisena hoidmine nõuab aga investeeringuid miljonite kroonide ulatuses,' kommenteerib AS Filee L.T. juhatuse esimees Mati Kallemets. 'Kui nõutakse eurodirektiivide punktuaalset täitmist, tuleb tagada ka kõigile võrdsed konkurentsitingimused! Käibemaksu ja muude riigimaksude tasumisest kõrvalehoidjad on praegu ebaõiglaselt eelisolukorras,' lisab juhatuse liige Kaido Kallemets.

AS Filee Lihatööstus on Läänemaal asuv 1994. aastal loodud, erakapitalil põhinev firma, mille põhitegevuseks on veiste tapmine ja algtöötlemine ning lihatoodete valmistamine ja turustamine. Ettevõte annab tööd 76 inimesele. 2000. aasta realiseerimise netokäive oli 56,2 milj. krooni. Eesti Lihaliidu liikmete hulgas on AS Filee Lihatööstus oma tootmisnäitajate poolest 7. kohal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing